ממשלת ספרד אישרה את החוק שיאפשר לצאצאי המגורשים להתאזרח

יהודים שיבקשו לקבל אזרחות יצטרכו להוכיח קשר היסטורי למדינה ויעברו מבחן בתרבות הספרדית. החוק טעון עדיין אישור של הפרלמנט במדינה

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

ממשלת ספרד אישרה היום (שישי) את שתאפשר לצאצאי יהודים שגורשו מהמדינה להתאזרח בה, אך התנתה זאת בכך שיוכיחו את הקשר ההיסטורי שלהם למדינה ויעברו מבחן בתרבות הספרדית. החוק טעון עדיין את אישור הפרלמנט הספרדי, שצפוי גם הוא לתמוך בו.

סגנית ראש ממשלת ספרד, סוראיה סאנס דה סנטמריה, אמרה היום כי שורשיהם של יהודים ספרדים שיבקשו להתאזרח במדינה ייבחנו על ידי הפדרציה הספרדית של קהילות יהודיות או על ידי רבנים במקומות מגוריהם. לדבריה, את המבחן שיצטרכו המתאזרחים לעבור יערוך מכון סרוונטס, הפועל לקידום השפה והתרבות הספרדית בעולם.

הרפורמה, שהוגדרה על ידי ממשלת ספרד כניסיון לתקן את הטעות ההיסטורית, צפויה לאפשר לצאצאי המגורשים שיתאזרחו בספרד לשמור על אזרחותם הקודמת. כיום שמורה זכות זו רק לאזרחי מדינות אמריקה הלטינית.

ב-1492 אילצו מלכי ספרד פרננדו ואיזבלה את היהודים שחיו במדינה להמיר את דתם לנצרות קאתולית או לצאת לגלות, מה שגרם למספר לא ידוע מהם להימלט. רבים מאלה שנותרו בספרד נרצחו בהמשך על ידי האינקוויזיציה. כיום מוערך מספר היהודים בספרד ב-45-25 אלף.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ