איטליה חילצה אלפי אפריקאים שהפליגו לחופיה בסירות רעועות

מאז חמישי שעבר, חילץ משמר החופים האיטלקי כ-5,200 אפריקאים בים התיכון. הרשויות בסיצילה: זקוקים לעזרת האיחוד, זה לא רק הגבול שלנו אלא של כל אירופה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

איטליה חילצה מאז יום חמישי שעבר כ־5,200 בני אדם מסירות רעועות שהפליגו לחופיה מצפון אפריקה, עליהן היו גם שלוש גופות. כך מסר אתמול (ראשון) דובר משמר החופים של איטליה. הוא הסביר כי תנאי מזג האוויר והים השקט הביאו גל נוסף של מהגרים, שהפליגו בשלוש הימים האחרונים מצפון אפריקה לאיטליה.

שלוש ספינות מסחריות סייעו במאמצי החילוץ. הדובר ציין שמכלית מסחרית חילצה שלוש גופות מסירות המהגרים, אבל לא מסר על כך פרטים נוספים. שלוש הספינות העלו על סיפונן כ־700 מהגרים כל אחת והפליגו לנמלים בסיציליה.

העלייה החדה במספר המהגרים מקשה על משמר החופים האיטלקי לאבטח את מימי הים התיכון, בין אפריקה לאיטליה. גורמים רשמיים באי סיציליה, שאליו מובאים מרבית המהגרים, פנו בעקבות זאת לאיחוד האירופי בדרישה שייקח חלק גדול יותר במשימה. "זה לא רק הגבול של סיציליה, זה גם הגבול של אירופה", אמר אתמול לילו פירטו, ראש העיר פורטו אמפדוקלה בריאיון ששודר בטלוויזיה. "אירופה לא יכולה פשוט להפנות לנו את הגב".

איטליה חוזרת ודורשת ממדינות נוספות של האיחוד האירופי לפטרל עמה בים התיכון, אבל עד כה רק סלובניה נענתה לדרישה והקצתה ספינה אחת למשך חודשיים, בסוף השנה שעברה. הסיורים המוגברים בים התיכון התחילו בחודש אוקטובר שעבר, לאחר ש־366 מהגרים שנמלטו ממדינות אפריקאיות טבעו בעקבות ההתהפכות של סירתם סמוך לחופי סיציליה. אחרי האירוע, התחייבו מדינות אירופה להקצות כ־41 מיליון דולר למימון מרכזי קליטה של מהגרים.

מספר המהגרים שהגיעו לאיטליה דרך הים רק השנה עולה על 40 אלף, כמספרם בכל שנת 2013. על פי התחזיות, קצב הבאים יעלה השנה על 62 אלף, מספר השיא שנרשם בשנת 2011. ממשרד הפנים נמסר שכשני שלישים מהמגרים ממשיכים מאיטליה למדינות אחרות של האיחוד האירופי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ