"הארץ"

40 בדלנים פרו-רוסים נהרגו הלילה (שלישי) בקרבות על שדה התעופה בעיר קרמטורסק במזרח אוקראינה, כך הודיע הבוקר דובר הפעולה הצבאית באוקראינה ולדיסלב סלזניוב. לדבריו, הבדלנים הפרו־רוסים פתחו בירי מרגמה על נמל התעופה, ובתגובה כוחות אוקראינה החזירו אש. אין הרוגים בקרב צבא אוקראינה.

הבדלנים הפרו־רוסים מצדם פרסמו הכחשה גורפת של מספר ההרוגים בקרב. נציג הבדלנים אמר לאתר RIA הרוסי "הנתונים מוגזמים כרגיל. יש הרוג אחד בלבד בצד שלנו, זהו הנהג. האחרים הצליחו לשוב בשלום". הבדלנים אף הוסיפו כי להערכתם, יש 20 הרוגים בצבא אוקראינה.

הלילה, בקרמטורסק, נשמעה אזעקה והתושבים דיווחו כי שמעו ירי כבד, כך דווח בסוכנות הידיעות אינטרפקס אוקראינה. הקרבות באזור נמשכים גם היום וברוב השכונות בעיר סלביאנסק, הנמצאת בסמיכות לקרמטורסק, התושבים מנותקים מחשמל ומים. "כתוצאה מירי באמצאות מטול רימונים וירי צלפים נפצעו הבוקר שני חיילים אוקראינים", פרסם סלזניוב בדף הפייסבוק שלו.

בתים הרוסים לאחר התקפה מצד צבא אוקראינה בעיר סלביאנסק במזרח אוקראינה, אתמולצילום: REUTERS

"כוחות צבא אוקראינה, משרד הפנים והמשמר הלאומי ממשיכים להדק את הטבעת סביב המוצבים הלא חוקיים של החמושים", אמר אתמול סלזניוב. בנוסף, נודע כי שלושה ילדים נהרגו במהלך הקרבות. אחד בן שמונה, שנהרג אתמול מרסיסי זכוכית בקרבות בעיר סלביאנסק. מרשויות האזור נמסר כי זהו הקטין הראשון שנהרג מאז התחילה הלחימה במזרח אוקראינה. הבוקר דווח כי עוד שני ילדים - בן 12 ובת 6 - נהרגו היום בסלביאנסק, ככל הנראה גם הם מרסיסי זכוכית.

הבוקר, נשיא אוקראינה החדש פטרו פורושנקו הורה לצבא האוקראיני להקים "מסדרון הצלה" באזורי הקרבות במזרח אוקראינה, כדי לאפשר מעבר בטוח לאוכלוסייה האזרחית הרוצה לברוח מהאזור, כך פורסם ממשרד הנשיא. "על מנת למנוע קורבנות נוספים, יש לעשות הכול כדי לייצר את תנאים ההכרחיים לאוכלוסייה האזרחית שרוצה לעזוב", נכתב בהודעה. בנוסף, הנשיא הורה להקים שורה של בסיסים ניידים שיספקו מי שתייה, מזון ותרופות לתושבי האזור, וכן לארגן הסעות למעוניינים לעזוב.

ממשרד החוץ של אוקראינה נמסר הבוקר כי נציגי אוקראינה, רוסיה והארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה (OSCE) הגיעו להבנה לגבי השלבים לפתרון הסכסוך במזרח אוקראינה במהלך שיחות השלום שנערכו אתמול ושלשום. "כל הצדדים הגיעו להבנה בנוגע לשלבים המרכזיים בתוכנית השלום ולגבי המטרות הראשוניות שיאפשרו את הרגעת המצב במחוזות דונייצק ולוהאנסק", נמסר בהודעה. בשיחות השתתפו נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו, השגריר הרוסי באוקראינה מיכאל זובארוב, שגריר אוקראינה בגרמניה פבל קלימקין והנציג המיוחד של מזכ"ל הOSCE הילדי טאלייביני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ