קרבות קשים בין צבא אוקראינה לבדלנים הפרו-רוסים ליד לוהאנסק

מתגברים העימותים מסביב לאחד משני המעוזים הגדולים של הבדלנים במזרח אוקראינה. המורדים פרסמו סרטון שלדבריהם מתעד הפלת מטוס אוקראיני

אי-פי
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי
רויטרס

גורמים במערכת הביטחון של אוקראינה אומרים היום (שני) שהקשר עם מטוס תובלה צבאי, שהבדלנים הפרו-רוסים טוענים כי הפילו אותו, אכן אבד ליד לוהאנסק היום בצהריים. הבדלנים פרסמו סרטון, שלטענתם מתעד את ההפלה.

המטוס ככל הנראה הופל במהלך הקרבות הקשים בין הצבא האוקראיני לבין הבדלנים הפרו-רוסים המתנהלים במזרח אוקראינה. "היום באזור הצהריים, הקשר עם המטוס אבד, אני לא יכול למסור שום דבר נוסף", אמר אולכסי דמיטרשקיבסקי, דובר של ממשלת אוקראינה.

הלחימה התגברה היום סביב לוהאנסק כשכוחות הממשלה הידקו את הכיתור שלהם את כוחות המורדים והשתלטו על עוד ועוד מאחזים שלהם. תושב לוהאנסק אמר לעיתונאים כי בקרב התושבים יש פאניקה.

בשבועיים האחרונים, הממשלה האוקראינית הצליחה לחלק את השטח המוחזק על ידי הפרו-רוסים, שנאלצו לסגת למאחזים סביב הערים לוהאנסק ודונייצק. שני האזורים האלה, דוברי רוסית ברובם, הכריזו על עצמאות מהממשלה בקייב.

יחד עם זאת, חרף הדיווחים על הצלחת הצבא, נשיא אוקראינה הכריז כי יש בידו עוד הוכחות שרוסיה תומכת באופן ישיר במורדים הפרו-רוסים במאבק שלהם נגד הממשלה, שנכנס לחודשו הרביעי.

שר ההגנה של אוקראינה אמר היום שכוחות הצבא השתלטו מחדש על מספר כפרים סביב לוהנאסק והצליחו לפתוח את הדרך אל עבר שדה התעופה האזרחי באזור. עוד הוא אמר שמורדים רבים מנסים לעזוב את העיר מחשש מהצבא.

המורדים לעומת זאת טוענים שידם עדיין על העליונה ושיש בידיהם מספיק נשק כדי להמשיך ולהילחם. דוברת מטעם המורדים אמרה שהם הצליחו להרוס בסיס צבאי ליד היישוב הרוהיביקה, המרוחק כ-10 ק"מ מערבית לשדה התעופה. היא אמרה שלפחות שלושה חיילים אוקראינים נהרגו במהלך התקרית.

משוריין שרוף מחוץ לעיר לוהאנסקצילום: AFP

.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ