ד-פ-א

משטרת בריטניה עצרה 660 חשודים בעבירות פדופיליה, בהם רופאים, מורים, עובדים סוציאלים, מדריכים בצופים וקציני משטרה לשעבר - כך מסרה אתמול הסוכנות הארצית לענייני פשיעה (NCA). המעצרים התבצעו בתום שישה חודשי מבצע "חסר תקדים" של המשטרה, שבו השתתפו כוחות מאנגליה, וויילס, סקוטלנד וצפון אירלנד. לדברי הסוכנות, בעקבות המעצרים ניצלו 400 ילדים מסכנת פגיעה. כ-40 מהעצורים הורשעו בעבר בעבירות מין, והשאר אינם מוכרים למשטרה.

המשטרה טרם הציגה בפני בית המשפט מהם החשדות הרשמיים נגד מרבית החשודים, אבל ביחס לחלקם כבר הצהירו הרשויות כי הם חשודים בהחזקת חומר פדופילי ובתקיפה מינית חמורה. "כמה מהאנשים שמתחילים לצפות בתמונות בלתי הגונות ממשיכים לניצול ישיר של ילדים, כך שהמבצע נועד לא רק ללכוד את מי שכבר פגע, אלא גם להשפיע על עבריינים פוטנציאליים לפני שיחצו את הקו", אמר סגן מנהל NCA, פיל גורמלי, "אנחנו רוצים שהעבריינים יידעו שהאינטרנט אינו מרחב בטוח ואנונימי, שהם משאירים בו טביעות אצבע דיגיטליות, ושכוחות אכיפת החוק יגיעו אליהם".

ילדה וירטואלית שארגונים בינלאומיים משתמשים בה כדי לתפוס פדופילים ברשתצילום: AP

הסוכנות לא חשפה כיצד הצליחה להתחקות אחר החשודים, אבל גורמלי רמז שהפדופילים השתמשו ב"רשת האפלה" — תוכן אינטרנטי שאינו מופיע במנועי החיפוש המקובלים, ושהתשלום עבור הגישה אליו מתבצע בדרך כלל באמצעות מטבע וירטואלי, כדי לחמוק מעיני החוק.

בשנתיים האחרונות עומד נושא הניצול המיני של ילדים במרכז תשומת הלב הציבורית בבריטניה. מאז מותו באוקטובר 2011 של ג'ימי סאביל, מגיש ותיק בבי־סי־סי, טענו מאות בני אדם כי הוא ניצל אותם מינית בהיותם קטינים. בעקבות הפרשה הזאת, החל מבצע "יוטרי" ללכידת פדופילים, שהביא עד כה ללכידתם של קרוב ל–20 בני אדם, רבים מהם ידוענים.

האחרון שבהם הוא רולף האריס, גם הוא מנחה טלוויזיה אהוד, שנידון בתחילת החודש למאסר בגין תקיפת ארבע ילדות. פרשת סאביל עוררה סימני שאלה לגבי הטיפול של בי־בי־סי ומשרד הבריאות הבריטי בחשדות להתעללות מינית בילדים בעבר, ובשבוע שעבר הודיעה הממשלה הבריטית על פתיחת חקירה נרחבת בנושא.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ