בוטלה הרשעתו של ברלוסקוני בפרשת הקטינה "רובי"

שנה אחרי שהורשע בתשלום עבור יחסי מין עם קטינה ונידון לשבע שנות מאסר, התקבל ערעורו של ראש ממשלת איטליה לשעבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בית משפט לערעורים במילאנו ביטל היום (שישי) את הרשעתו של סילביו ברלוסקוני בניצול לרעה של סמכותו ותשלום עבור מין עם קטינה, ניצחון משפטי משמעותי עבור ראש הממשלה לשעבר. השופטים החליטו להפוך את פסק הדין שניתן לפני שנה על ידי ערכאה נמוכה יותר, אז נגזרו על ברלוסקוני שבע שנות מאסר ונאסר עליו לשמש בתפקידים ציבוריים.

הפרשה כונתה "בונגה בונגה", על שם מסיבות החשק שאירגון ברלוסקוני בווילה הפרטית שלו, שנחשפו לעין הציבור בעקבות התיק. הוא הואשם בכך ששילם עבור יחסי מין עם קארימה אל-מגרוב, הידועה בכינוי "רובי", רקדנית לשעבר במועדון לילה שסיפקה שירותי זנות, כשהיתה בת 17 בלבד. לפי כתב האישום, כשאל-מגרוב נעצרה בחשד לגניבה, התקשר ברלוסקוני לראשי משטרת מילאנו וביקש לשחררה ממעצר בטענה שהיא "קרובת משפחה של נשיא מצרים חוסני מובראק".

בהצהרה קצרה שהקריאו בבית המשפט, זיכו השופטים לחלוטין את ברלוסקוני משתי ההאשמות. הם יפרסמו את נימוקיהם בתוך 90 יום. "פסק הדין הלך מעבר לחלומותינו הוורודים ביותר", אמר לכתבים פרנקו קופי, עורך דינו של ברלוסקוני.

ברלוסקוני, בן 77, שכיהן כראש ממשלה במשך שלוש כהונות, הוא עדיין הפוליטיקאי המשפיע ביותר במרכז-ימין באיטליה. לאורך המשפט הכחיש את האישומים נגדו, וטען כי השופטים במילאנו רודפים אותו ממניעים פוליטיים. באיטליה זנות אינה עבירה על החוק, וברלוסקוני טוען כי היה סבור כי אל-מחרוג' היתה בשנות ה-20 המוקדמות לחייה. בנוגע לפניה למשטרה, הוא טוען כי היה משוכנע שהיא אכן קרובת משפחה של נשיא מצרים ולכן ניסה למנוע תקרית דיפלומטית.

"סוף סוף הצדק נעשה", מסר היום בהצהרה סימון פורלן ממפלגת "פורצה איטליה" של ברלוסקוני. "עכשיו בואו נתמקד כולנו בפוליטיקה ובהזנקה מחודשת של פורצה איטליה, מאוחת סביב למנהיגנו סילביו ברלוסקוני".

ההכרעה שניתנה היום, במשפט הסנסציוני ביותר בו מעורב ברלוסקוני, אינה סופית עדיין, משום שהתובעים יכולים לערער עליה בבית המשפט העליון של איטליה. בנוסף להשלכות על עתידו הפוליטי של ברלוסקוני עצמו, פסק הדין מסיר את האיום האפשרי מעל הרפורמה החוקתית שמבקש לקם ראש הממשלה מתיאו רנצי, שתלויה בהסכמת המרכז-ימין. 

ברלוסקוני הורשע בערכאה סופית בשנה שעברה בתיק הנוגע להונאת מס, והודח בעקבות כך ממושבו בסנאט. הוא נידון לארבע שנות מאסר בתיק זה, אך הן הומרו לשנת עבודת שירות, במסגרת חנינה כללית שאיפשרה לו להמשיך בפעילותו הפוליטית. אך אם יורשע בערכאה הסופית במשפט הנוכחי, הדבר יפר את תנאי ההקלה בעונשו, והוא יצטרך לרצות מאסר בית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ