בצל המשבר עם אוקראינה |

מפעילי התיירות ברוסיה קורסים והנופשים נתקעים בחו"ל

בשבועות האחרונים קרסו ארבע חברות, דבר שהותיר רבבות תיירים ללא כרטיסי טיסה חזרה לארצם. התיירות לרוסיה וממנה נחתכה ב-30%-50%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

לפחות 27,000 תיירים רוסים נתקעו בחו"ל בעקבות התמוטטות סוכנות נסיעות גדולה בארצם. סוכנות הנסיעות "לבירינט" היא האחרונה בשורה של מפעילי תיירות שנאלצו לסגור את שעריהם כתוצאה מהמשבר .

אמנם טרם החלו להשפיע על המשק הרוסי, אך לחוסר היציבות באוקראינה יש השפעה קשה עם הרובל ששערו צנח ב-11 אחוזים מאז ספטמבר אשתקד. עבור הכלכלה הרוסית המדשדשת, מדובר בגורם שעלול לדרדר את המשק במהירות למיתון.

בהודעה שפרסמה סוכנות הנסיעות "לבירינט" נאמר כי נאלצה להפסיק את שירותיה "כתוצאה מהפיחות בשער הרובל והמצב הפוליטי והכלכלי השלילי". תיירים רבים שיצאו לחופשות בבולגריה, מצרים ותוניסיה מצאו את עצמם ללא כרטיס טיסה חזרה לרוסיה. חברות תיירות אחרות עושות כעת מאמצים למצוא להם פתרון. גורמים רשמיים במוסקבה אמרו כי כמה פעולות חירום שביצע הממשל הצליחו להקטין את מספר התיירים התקועים ל-16,000.

תיירים רוסים סמוך ליאלטה שבחצי האי קריםצילום: AP

בשלושת השבועות האחרונים קרסו ברוסיה ארבע סוכנויות נסיעות גדולות, דבר שגרם לשיבושים קשים בחופשותיהם של 50,000 אזרחים. העמקת המשבר באוקראינה גרמה לצניחה מהירה במספר ההזמנות לטיולים וגורמים בענף התיירות הרוסי מסרו כי מספר האזרחים היוצאים לחו"ל נחתך ב-30-50 אחוזים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. מספר התיירים הנכנסים ברוסיה צנח אף הוא בשיעור דומה.

האיחוד האירופי וארצות הברית הכניסו בבימים האחרונים לרשימה השחורה עשרות חברות וגורמים הנחשבים ככאלה החותרים תחת הריבונות האוקראינית, הקפיאו נכסים שונים ועצרו את הנפקת הוויזות. הסנקציות האירופיות כבר גרמו ל"דוברולט", חברת הלואו קוסט של חברת התעופה הרוסית הלאומית "אירופלוט", להפסיק את פעילותה. זאת מכיוון שהחלה לטוס לחצי האי קרים, שסופח לרוסיה בחודש מארס. היום הודיעה גרמניה כי היא משעה הסכם בשווי 100 מיליון יורו למכירת בסיס אימונים גדול לצבא רוסיה.

ראש ממשלת רוסיה מדוודב יורד ממטוס "דוברולט", שקרקעה את מטוסיהצילום: REUTERS

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ