איטליה מגרשת אימאם שקרא להשמיד את היהודים

שר הפנים פרסם צו מידי לגירוש אימאם מרוקאי, שבדרשה שנשא במסגד קרא "לספור את היהודים אחד אחד ולהשמידם עד האחרון שבהם"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

שר הפנים של איטליה פרסם היום (שלישי) צו מידי לגירוש אימאם מרוקאי שקרא להשמיד את היהודים "אחד לאחד". בצו קובע השר אנג'לינו אלפאנו כי דברי האימאם ראודי עבדל־בר, מהווים "ערעור חמור של הסדר הציבורי, סכנה לבטחון הלאומי ואפליה מטעמי דת", כך דווח היום בעיתון האיטלקי ליברו.

"אין להשלים עם דרשה בעלת נימה אנטישמית מובהקת, המכילה דברי הסתה בוטים לאלימות ולשנאה דתית", נאמר עוד בצו הגירוש. "החלטתי היא בבחינת אזהרה לכל מי שחושבים שבאיטליה אפשר להטיף לשנאה", קובע השר.

בדרשה שנשא ביום שישי לפני מאות מאמינים במסגד בסן דונה דל פיאבה במחוז ונציה, קרא האימאם לאללה "לספור את היהודים אחד אחד ולהשמידם עד האחרון שבהם, להפוך את מזונם לרעל, ואת האוויר שהם נושמים לאש". דבריו הוקלטו בסרטון וידיאו שהועלה לאתר "ממרי" (MEMRI) למחקר המזרח התיכון. בסרטון - הדרשה שנשא האימאם:

הדברים מתרחשים על רקע התגברות גילויי האנטישמיות באירופה במהלך ימי המבצע הצבאי בעזה. בשבוע שעבר רוססו ברומא עשרות צלבי קרס, כרוזים וכתובות נאצה נגד ישראל ונגד היהודים. בחלקן נכתב "יהודים מלוכלכים", "יהודים, סופכם קרוב", "ציונים החוצה", "אנה פרנק - סיפורי בדים" ו"עזה תחזיקי מעמד". רשויות העיר מיהרו למחוק את הכתובות מהקירות ומחלונות הראווה של חנויות בבעלות יהודית. ראש עיריית רומא איניאציו מארינו הוקיע את "המעשה הנתעב, ושר הפנים הבטיח לא לחסוף במאמצים כדי לתפוס את האחראים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ