עיתונאי צרפתי שהיה בשבי בסוריה: "עוניתי על ידי המחבל מבריסל"

ניקולא הנן ששוחרר באפריל משבי "המדינה האיסלאמית", סיפר שמהדי נמוש, שרצח ארבעה אנשים במוזיאון היהודי בבריסל, היה אחד משוביו

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

עיתונאי צרפתי שהוחזק כבן ערובה בידי ארגון ה"מדינה האיסלאמית" בסוריה סיפר באחרונה שאחד משוביו היה מהדי נמוש, הצרפתי שחשוד ברצח ארבעה בני אדם בפיגוע הירי במוזיאון היהודי בבריסל בתחילת השנה. השבועון הצרפתי Le Point ציטט בסוף השבוע מדברי העיתונאי, ניקולא הנן, שסיפר כי בזמן שהיה שבוי בסוריה עבר עינויים על ידי נמוש, צרפתי ששהה בסוריה בחברת קיצונים.

הנן הוחזק זמן מה בחברת העיתונאים ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף, שראשיהם נערפו בשבועות האחרונים על ידי לוחמי "המדינה האיסלאמית". הוא שוחרר באפריל האחרון יחד עם עיתונאים צרפתים נוספים שהוחזקו בידי הארגון מאז יוני 2013.

הנן, לאחר שחרורו מהשבי באפריל האחרוןצילום: אי־פי

אחרי פיגוע הירי בבריסל הצליח נמוש להימלט מבלגיה. בחודש יוני הוא נעצר בתחנת רכבת במארסיי בדרום צרפת והוסגר לבלגיה, שם הוא ממתין למשפטו. ההתקפה על המוזיאון איששה את חששותיהן של מדינות אירופה מפני פעילות טרור של קיצונים שלחמו בשורות הג'יהאדיסטים בסוריה וחזרו לאירופה. מקורות רשמיים בצרפת מסרו ש-900 צרפתים היו מעורבים בפעילות לוחמי הג'יהאד באזור סוריה, ושכמה עשרות מהם נהרגו בקרבות.

בראיון נוסף שהעניק בחודש שעבר לסוכנות הידיעות אי-פי סיפר הנן כי פולי זכה ליחס אכזרי יותר משוביו בגלל אזרחותו האמריקאית, אבל הפגין "אומץ לב וכבוד עצמי" כדבריו. הנן  והעיתונאים הצרפתים האחרים ששוחררו עמו באפריל תיארו כיצד הועברו על ידי שוביהם בין כ-10 אתרים תת-קרקעיים בסוריה, בדרך כלל במחיצת שבויים נוספים. הם נמנעו מלהזכיר פרטים נוספים, מחשש שהדבר יפגע בשבויים שעדיין מוחזקים בידי המורדים הקיצונים.

איור של מהדי נמוש בעת שהופיע בבית המשפטצילום: אי־אף־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ