חשד להצתת בית כנסת בבריסל על רקע אנטישמי

שלושה בני אדם נפצעו משאיפת עשן. בתחילת השבוע נפתח מחדש המוזיאון היהודי בעיר, יותר משלושה חודשים אחרי הפיגוע שבו נהרגו ארבעה

לוגו ד-פ-א
ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לוגו ד-פ-א
ד-פ-א

הרשויות בבלגיה חושדות כי בית כנסת בבירה בריסל הוצת הבוקר (שלישי), וזאת פחות מארבעה חודשים לאחר פיגוע הירי במוזיאון היהודי בעיר. 

שלושה בני אדם נפצעו משאיפת עשן בשריפה בבית הכנסת, שפרצה בקומה השניה של המבנה. הדיווח הראשוני על האש הגיע בשעות הבוקר, ועל פי ממצאי החקירה הראשוניים של התביעה ושל מכבי האש, יש חשד להצתה מכוונת. עם זאת הנסיבות המדוייקות והרקע לאירוע עדיין אינם ידועים, וטרם נתפסו חשודים במעשה.

ביום ראשון השבוע נפתח מחדש המוזיאון היהודי בבריסל לאחר שנסגר בעקבות הפיגוע בו בחודש מאי האחרון. בתקרית נהרגו ארבעה בני אדם, בהם הזוג הישראלי עמנואל ומרים ריוה. במקום יש נוכחות קבועה של שוטרים עם נשק אוטומטי, עד שתושלם בו התקנה של גלאי מתכות, קיר זכוכית משוריין ואמצעי ביטחון נוספים.  

בטקס צנוע וקצר שהתקיים בשבוע שעבר ללא נציגים ישראלים רשמיים או בני משפחות הנרצחים, חשפו אנשי המוזיאון היהודי בבריסל לוח זיכרון עשוי נחושת שהותקן בסמוך לכניסה. על הלוח נכתב בשלוש שפות - צרפתית, אנגלית ופלמית: "מרים ועמנואל ריבה, דומיניק סברייה, אלכסנדר סטרן, קורבנות של רצח פחדני בידי טרוריסט במקום הזה ב-24 במאי 2014 בשעה 15:39. זכור".

שלט ההנצחה לנרצחי הפיגוע בבריסל, בפתיחה המחודשת של המוזיאון ביום ראשוןצילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ