רויטרס

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא אוקראינה פטרו פורושנקו נפגשו עם קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וראש ממשלת צרפת, פרנוסאה הולנד, בפעם השנייה היום (שישי), במטרה למצוא דרכים לפתור את המשבר באוקראינה. הארבעה נועדו במלון במילאנו, בשולי ועידת מנהיגי אסיה ואירופה.

מוקדם יותר היום, הארבעה נפגשו גם עם ראש ממשלת איטליה מתאו רנצי וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, לשיחות אותן תיאר דובר הקרמלין כ"מלאות באי-הבנות וחוסר הסכמה". עם זאת, כמה מהמנהיגים שהשתתפו בשיחות מסרו הודעה אופטימית יותר בעניין פריצת דרך שתביא לסיום המשבר באוקראינה.

פוטין לחץ את ידו של מקבילו האוקראיני פורושנקו, בפתח פגישתם של השניים עם מנהיגי אירופה. הפגישה נועדה להסדיר את הפסקת האש השברירית במזרח אוקראינה ולפתור את המחלוקת בעניין אספקת הגז. כמה מנהיגים שיצאו מהפגישה אמרו לכתבים כי חלה התקדמות כלשהי בשיחות, וכי נקבע לקיים שיחות עתידיות. "היה טוב, היה חיובי", אמר פוטין לכתבים בתום הפגישה. ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון, שנכח בפגישה אמר בסיומה: "זאת היתה פגישה חיובית משום ששני המנהיגים השתתפו בה. פוטין אמר בבירור שאינו מעוניין לחלק את אוקראינה".

פוטין ופרושנקו בשולחן העגול במילאנוצילום: אי־פי

אולם דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, צינן בהמשך את התקוות לפריצת דרך, ואמר כי "משתתפים מסויימים" נקטו בגישה "מוטית לגמרי, לא גמישה ולא דיפלומטית" כלפי אוקראינה. "השיחות בהחלט היו קשות, מלאות באי הבנות ובאי הסכמות, אבל בכל מקרה הן נמשכות, תהליך חילופי הדעות מתקדם", אמר. "לצערי, אני לא מאד אופטימי", אמר גם נשיא אוקראינה פורושנקו בתום הפגישה הראשונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ