ממשלת דנמרק ליהודי המדינה: לא נחסוך במשאבים בדאגה לביטחונכם

שרת המשפטים נפגשה עם ראשי הקהילה לאחר שביקשו לאבטח את מוסדותיהם, מחשש שיתרחשו במדינה תקיפות דומות לפיגועים בפריז

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

שרת המשפטים של דנמרק נפגשה אתמול עם סגן ראש הקהילה היהודית במדינה, לאחר שראשי הקהילה הביעו חשש לביטחונם וביקשו אבטחה משטרתית לבית הספר ובית הכנסת של הקהילה על רקע הפיגועים בשבוע שעבר בפריז בהם נרצחו 17 בני אדם, כך מסר ל"הארץ" שגריר דנמרק בישראל, יאספר והאר.

לאחר הפגישה בין השרה מטה פרדריקסן לסגן ראש הקהילה, יונתן פישר, אמרה השרה כי "ההיסטוריה – והאירועים הנוראים בצרפת בשבוע שעבר – מבהירים לנו בצורה כואבת את החשיבות של דאגה לביטחונם של עמיתינו האזרחים היהודים". פישר אמר לאחר הפגישה כי השרה הבהירה לו "ששלומנו וביטחוננו אינם שאלה של משאבים. לדברי השגריר והאר, בהיסטוריה של דנמרק היו תקריות מעטות של שנאה ליהודים, ובמדינה אין סבלנות לגילויי אנטישמיות.

שלשום, בעקבות האירועים בצרפת, התראיין פישר לסוכנות הידיעות הצרפתית ואמר כי הוא ביקש מהרשויות אבטחה למוסדות הקהילה. "במצב הנוכחי, אנו סבורים שברור כי מטרות יהודיות הן בעדיפות גבוהה של הטרוריסטים", אמר פישר.

בסביבות 8,000 יהודים חיים בדנמרק, מרביתם בקופנהגן. בזמן המלחמה בעזה בקיץ נופצו חלונות בית הספר היהודי בקופנהגן וגרפיטי רוסס על קירותיו. בעקבות תקרית זו ומספר תקריות דומות ארגנו פוליטיקאים במדינה "מצעד כיפות" להזדהות עם הקהילה היהודית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ