האפיפיור פרנסיסקוס חוזר בו מ"אמירת השפנים": משפחות ברוכות ילדים הן מתנה מאלוהים

לאחר שהפתיע רבים באמירה יוצאת דופן על קצב הילודה בחברה הקתולית והפציר לגלות יותר אחריות הורית, מבהיר פרנסיסקוס כי משפחות גדולות הן לא הסיבה לעוני בעולם המתפתח

אי־פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי־פי

האפיפיור פרנסיסקוס חזר בו היום (רביעי) מאמירותיו כי "הקתולים לא צריכים להיות כמו שפנים" והמליץ להקים משפחות גדולות. לדבריו, משפחות ברוכות ילדים הן מתנה ולא גורם לעוני בעולם המתפתח. הוא הסביר כי הסיבה האמיתית לכך שיש עניים היא המערכת הכלכלית הלא־שוויונית ששמה את הכסף לפני בני האדם.

אתמול דווח כי בדרכו חזרה לוותיקאן מביקור במזרח אסיה אמר פרנסיסקוס לכתבים שליוו אותו כי "יש מי שחושבים, סלחו לי על המילה, שבשביל להיות קתולים טובים, אנחנו צריכים להיות כמו שפנים, אבל במקום זאת צריך ללמוד להיות הורים אחראים. זה ברור".

הוא סיפר על אשה שפגש שהיתה בהיריון עם ילדה השמיני לאחר שעברה שבעה ניתוחים קיסריים. "זה חוסר אחריות!", אמר פרנסיסקוס. לדבריו, האשה יכולה לטעון שהיא עושה זאת בשם האמונה באלוהים, אבל "אלוהים מורה לנו להיות אחראים יותר". הוא ציין שישנן דרכים רבות ו"חוקיות" לפקח על קצב הילודה כמו שיטת הימים הבטוחים, שבהם האשה לא מבייצת.

האפיפיור בוותיקאן, היוםצילום: אי־אף־פי

האפיפיור אמר גם כי יש מגוון של דרכים שמאושרות על ידי מוסד הכנסייה כדי לווסת את הילודה. עם זאת, הוא הדגיש כי הוא ממשיך לתמוך באיסור של הכנסייה להשתמש באמצעי מניעה והבהיר כי אף גורם חיצוני אחר לא יכול לכפות את השקפותיו ולפעול להגביל את הילודה.

אולם היום הדגיש פרנסיסקוס כי "הוא ימצא נחמה רבה ותקווה אם יראה משפחות גדולות שמביאות לעולם ילדים רבים - המתנה הכי גדולה של אלוהים". לדבריו, הטענות שמשפחות גדולות גורמות לעוני הן טענות שטחיות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ