מפלגת האופוזיציה צפויה לנצח בבחירות ביוון היום

על פי הסקרים האחרונים שפורסמו, מובילה מפלגת השמאל סיריזה על יריבתה המחזיקה בשלטון – המפלגה הדמוקרטית החדשה. סיריזה הבטיחה שאם תנצח בבחירות תפעל לביטול מדיניות הצנע

ד־פ־א ורויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד־פ־א ורויטרס

היום (ראשון) מתקיימות בחירות ביוון בהן צפויה מפלגת האופוזיציה סיריזה לנצח. על פי תשעת הסקרים האחרונים שפורסמו, מובילה מפלגת השמאל סיריזה על יריבתה המחזיקה בשלטון – המפלגה הדמוקרטית החדשה. סיריזה פתחה פער של 2.8% – 6.7%, ועל פי ארבעה מהסקרים, התמיכה במפלגה עלתה משמעותית בין יום חמישי ליום שישי.

מפלגת המרכז טו פוטאמי נמצאת במקום השלישי בארבעה מן הסקרים, בעוד מפלגת הימין הקיצוני השחר הזהוב ממוקמת במקום השלישי בארבעה סקרים נוספים. בסקר התשיעי נמצאות שתי המפלגות בשוויון.

ראש ממשלת יוון סמאראס מנופף לתומכיו בעצרת בחירות באתונה, שלשוםצילום: רויטרס

סיריזה הבטיחה שאם תנצח בבחירות תקים את הממשלה הראשונה בגוש האירו שתפעל לביטול מדיניות הצנע. ראש הממשלה המכהן מאז 2012, אנטוניס סמאראס, מייצג את מעמד השלטון הוותיק ביוון. סמאראס, שהיה בעבר ממבקריה החריפים של מדיניות הצנע שקידם האיחוד האירופי, פעל במשך שנות כהונתו לחלץ את יוון מהמשבר הכלכלי באותן דרכים שלהן התנגד באופן נחרץ בעבר.

על פי הערכות פרשנים, צפויה סיריזה לנצח בבחירות. השאלה היא אם תקבל מספיק קולות שיאפשרו לה להימנע מהקמת קואליציה עם אחת מהמפלגות הקטנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ