חמוש התפרץ לאולפן חדשות בהולנד ונעצר בשידור חי

תחנת הטלוויזיה עצרה את שידוריה, וכששבה לשדר נראה החמוש משוטט באולפן הריק ואת כוחות הביטחון עוצרים אותו. מחקירתו עולה כי הוא פעל לבדו ואינו קשור לארגון טרור

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

אדם חמוש נעצר הערב (חמישי) באולפן חדשות בהולנד, לאחר שהפריע לשידור – כך דווח באתר הבי-בי-סי. צוות העובדים באולפן בעיר הילוורסום פונה ממנו. החמוש, שהיה לבוש בהידור והחזיק אקדח ארוך, פסע באולפן שנראה היה ריק. כשכוחות המשטרה נכנסו לאולפן בו התבצר, הוא זרק את נשקו.

החמוש, צעיר בן 19, אמר לאחד הכתבים שדיברו איתו כי הוא מארגון האקרים בשם "האקרס קולקטיב". לדברי הצעיר, "הארגון נשלח למשימה על ידי סוכנויות מודיעין". המשטרה הודיעה כי האיש דרש דקות שידור ואיים להפעיל פצצות שהונחו בכמה מקומות ברחבי המדינה אם דרישתו לא תתקבל. המשטרה ערכה גם סריקות ברחבי הבניין ממנו משדר הערוץ.

מחקירתו עולה כי הוא פעל לבדו ואינו קשור לארגון טרור. המשטרה המקומית אמרה כי הצעיר חזר בו מדבריו והכחיש שהטמין פצצות ברחבי המדינה. "אנחנו עדיין בודקים מה הביא את  הצעיר לעשות את מה שעשה", מסרה המשטרה.

במהלך שידור החדשות של הרשת אן-או-אס, הוקרנה הודעה לפיה "בשל הנסיבות, השידור אינו זמין כעת". כששבה הרשת לאוויר, הוצג וידיאו בו נראה החמוש משוטט באולפן, עד למעצרו (לקראת סוף הסרטון). לדברי מנהל אן-או-אס, החמוש ביקש להגיע לאולפן ממנו משודרות חדשות הערב, אולם הופנה לאולפן של חדשות הבוקר, שהיה ריק.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ