קפטן ה"קוסטה קונקורדיה" הורשע ונידון ל–16 שנות מאסר

הקפטן, פרנצ'סקו סקטינו, הורשע בגרימת התאונה שהובילה למותם של 32 בני אדם. עם זאת מומחים מעריכים כי לא ייכנס מיד לכלא משום שהוא צפוי לערער ותהליכי הערעור באיטליה לוקחים שנים רבות

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ו"הארץ"

בית משפט באיטליה הרשיע הערב (רביעי) את הקפטן לשעבר של אניית התענוגות "קוסטה קונקורדיה" האיטלקית באחריות להתהפכותה וטביעתה בשנת 2012. הוא נידון ל–16 שנות מאסר.

באסון נהרגו 32 בני אדם לאחר שהספינה עלתה על שרטון ופגעה בסלעים ליד האי ג'יליו שמול חופי טוסקנה ב–13 בינואר 2012.

הקפטן, פרנצ'סקו סקטינו, הואשם בהריגה המונית לאחר שכיוון את הספינה קרוב מדיי לחוף, גרם לה להתנגש בסלעים, ואז נטש אותה והותיר את הנוסעים ואת אנשי צוותו לגורלם. טביעת הקוסטה קונקורדיה נחשבת לאחד מהאסונות הימיים הקשים שאירעו בשנים האחרונות.

עם זאת מומחים מעריכים שסקטינו יערער על העונש וכי ייקח זמן רב עד אשר יתחיל לרצות את עונשו משום שתהליכי הערעור באיטליה עשויים להימשך שנים רבות. סקטינו הכחיש את האישומים נגדו וטען כי הוא הפך להיות השעיר לעזאזל.

רק בחודש יולי אשתקד הושלמו בהצלחה הפעולות להעלאת האנייה אל פני המים במבצע טכנולוגי יקר ומסובך. אוויר הוזרם ל-30 מכלים שהוצמדו לכלי השיט, שאורכו 290 מטר ומשקלו - 114,500 טון, כדי להוציא את המים שבתוך הגוף. לאחר מכן היא נגררה לאזור החוף בעזרת 36 כבלי מתחת ו-56 שרשראות, שיחזיקו את מכלי האוויר במקומם.

חודש לאחר מכן פרצה מהומה באוניברסיטה הגדולה ביותר באיטליה, לאחר שהתפרסם כי אחד המרצים הזמין את סקטינו להרצות בסמינר שהוא עורך. לדברי סקטינו הוא הוזמן משום שהוא מומחה והיה צריך להציג כיצד משתלטים על פאניקה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ