המאבטח היהודי שנרצח באחד הפיגועים בדנמרק הובא למנוחות

תחת אבטחה כבדה של שוטרים, כלבי גישוש וצלפים, ליוו מאות מחברי הקהילה היהודית בקופנהאגן את דן אוזן בדרכו האחרונה. המחבל עומאר עבד אל־חמיד אל־חוסיין נקבר אף הוא בעיר

לוגו ד-פ-א
ד-פ-א
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו ד-פ-א
ד-פ-א

מאות בני אדם השתתפו היום (רביעי) בהלווייתו של דן אוזן, המאבטח היהודי שנרצח בפיגוע סמוך לבית הכנסת הגדול בקופנהאגן בסוף השבוע. אוזן, בן 37 במותו, הובא למנוחות בחלקה היהודית של אחד מבתי הקברות בבירת דנמרק.

מסע הלוויה התקיים תחת אבטחה משטרתית כבדה. צלפים וכלבי גישוש הוצבו בסביבת בית הקברות. "כל חברי הקהילה היהודית הכירו את דן. הוא היווה דוגמה לכולנו", אמר ראש הקהילה דן רוזנברג אסמוסן בטקס. ראשת ממשלת דנמרק, הלה תורנינג־שמידט, השתתפה אף היא בטקס ומחתה דמעה.

ההלוויה התקיימה תחת אבטחה כבדהצילום: רויטרס

במקביל, נקבר בקופנהאגן המחבל עומאר עבד אל־חמיד אל־חוסיין, ילד דנמרק ממוצא פלסטיני. ראש העיר קופנהאגן, איב טרפ, אמר לסוכנות הידיעות הדנית כי "לכל אזרחי דנמרק קיימת הזכות להיקבר, ללא קשר למעשיהם". טרפ הוסיף כי הוא אינו מתנגד לכך שאל־חוסיין ייקבר בחלקה של הקהילה המוסלמית בקופנהאגן, אך הדגיש הוא הוא "מקווה שהקבר לא יהפוך לאתר עלייה לרגל".

יצויין כי בצרפת בחרו הרשויות לקבור את האחים סעיד ושריף קוואשי ועמדי קוליבאלי, מבצעי התקפת הטרור במערכת השבועון הסאטירי "שארלי הבדו" ובמרכול הכשר באתר סודי, בכדי למנוע את האפשרות שהמקום ייהפך אתר עלייה לתומכי האיסלאם הקיצוני.

ראשת ממשלת דנמרק הלה תורנינג-שמידטצילום: אי־פי

משטרת דנמרק מסרה היום כי אל־חוסיין, העומד גם מאחורי הפיגוע באירוע למען חופש הביטוי בבית הקפה בקופנהאגן, ביצע את מעשיו באמצעות רובה ושני אקדחים. המודיעין הדני סבור כי הוא שאב את השראתו מהפיגועים שאירעו בפריז בחודש שעבר. עדיין לא ברור כיצד השיג אל־חוסיין את כלי הנשק, שכן רכישת אמצעי לחימה מכל סוג שהוא אסורה על פי חוק בדנמרק.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ