קמרון יוזם: עד חמש שנות מאסר למתעלמים מהתעללות בילדים

במסגרת צעדים עליהם הכריז ראש ממשל בריטניה ניצול מיני של ילדים יועלה לחומרת "איום לאומי", זאת לאחר חשיפת מקרי התעללות נרחבים שזיעזעו את המדינה

"הארץ" וגרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ" וגרדיאן

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הציג היום (שלישי) הצעה במסגרתה עובדים סוציאליים, אנשי חינוך וחברי מועצות שייכשלו בהגנה על ילדים מפני התעללות מינית, יוכלו לעמוד בפני עונש של עד חמש שנות מאסר. הצעד בא בעקבות סדרת פרשיות התעללות שחשיפתן זעזעה את בריטניה, בהן ניצול מיני של כ-1,400 נערות וילדות במשך שנים בעיירה רותרהם שבצפון אנגליה על ידי כנופיות.

בפגישה עם קורבנות התעללות מינית, נציגי משטרה ומומחים להגנה על ילדים במעונו הרשמי ברחוב דאונינג בלונדון, הודיע קמרון כי ניצול מיני של ילדים יועלה לדרגת "איום לאומי", המשתווה בחומרתו לפשע מאורגן. מפקדי משטרה יצטרכו להקצות לו משאבים אסטרטגיים הולמים ולשתף פעולה עם יחידות משטרה שונות ברחבי המדינה על מנת להגן על ילדים.

"כולנו נחרדנו מההתעללויות מהן סבלו כל כך הרבה נערות צעירות ברותרהם ובמקומות אחרים ברחבי המדינה", אמר קמרון. "ילדים זכו להתעלמות ולפעמים אף הואשמו, והנושאים הללו נדחקו מתחת לשטיח - לעתים קרובות בשל תחושה מעוותת ומוטעית שהדבר מקובל. תרבות ההכחשה שאכזבה אותם באופן כה חמור חייבת להסתיים", אמר.

העיירה רותרהם, בה נחשפו מאות מקרי התעללות מינית, באוקטוברצילום: אי־אף־פי

הצעד עליו הכריז קמרון מרחיב את עבירה "ההזנחה המכוונת", שחלה בעבר עובדי רווחה, כך שתכלול גם עובדים סוציאלים המטפלים בילדים ואנשי חינוך. במקביל יוטלו קנסות לא מוגבלים על יחידים וארגונים שיוכח כי נכשלו בהגנה על ילדים. הצעת הממשלה כוללת גם הקמת קו סיוע לאומי שיאפשר לאנשי מקצוע לדווח על התנהלות פגומה.

קמרון אמר כי הוא מאמין שהצעדים ישלחו מסר לפיו עובדי ציבור אינם יכולים להתייחס להתעללות מינית בילדים כנושא משני בחשיבותו, וכי הוא מקווה שהם יובילו לשינוי תרבותי. בריטניה פתחה בשנה החולפת בחקירת כמה מקרי התעללות מינית שנמשכו לפי החשד במשך עשורים, חלקם תחת הסכמה בשתיקה של אנשי ציבור. ביום שני הורשעו עשרה גברים בפשעי מין, כמה מהם נגד ילדים, כחלק מחקירת משטרה נרחבת על ניצול מיני בעיירה רוצ'דייל, גם היא בצפון אנגליה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ