ביהמ"ש העליון באיטליה אישר את זיכוי ברלוסקוני בפרשת הקטינה רובי

החלטת בית המשפט ברומא מבטלת סופית את הרשעתו של ברלוסקוני בתשלום על יחסי מין עם קטינה, בעוד רה"מ לשעבר נאבק להישאר בחזית הפוליטיקה באיטליה

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

בית המשפט העליון באיטליה אישר אתמול (שלישי) את זיכויו של ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני בניצול לרעה של תפקידו ותשלום עבור יחסי מין עם קטינה. ב-2013 הורשע בפרשה ברלוסקוני, בן 78, ונידון לשבע שנות מאסר, אולם בית משפט לערעורים במילאנו ביטל את ההחלטה וזיכה אותו בשנה שעברה. בית המשפט העליון ברומא, שפסיקתו סופית, דחה את ערעורם של התובעים ממילאנו שדרשו לבטל את הזיכוי ולקיים משפט חדש.

ברלוסקוני הואשם כי שילם עבור יחסי מין עם קארימה אל-מגרוב, הידועה בכינוי "רובי", רקדנית לשעבר במועדון לילה שסיפקה שירותי זנות, כשהיתה בת 17 בלבד. לפי כתב האישום כשאל-מגרוב נעצרה בחשד לגניבה, התקשר ברלוסקוני לראשי משטרת מילאנו וביקש לשחררה בטענה שהיא "קרובת משפחה של נשיא מצרים חוסני מובראק". הפרשה כונתה "בונגה בונגה", על שם מסיבות החשק שאירגון ברלוסקוני בווילה הפרטית שלו, שנחשפו לעין הציבור בעקבות התיק.

החלטת בית המשפט באה בימים בהם ברלוסקוני מנסה להישאר בקו החזית של הפוליטיקה האיטלקית ולאחד סביבו את מפלגתו "פורצה איטליה". בחודש שעבר נסוג ברלסקוני מהסכם עם ראש הממשלה מתאו רנצי במסגרתו היה אמור להעניק גיבוי לרפורמות חוקתיות במנגנון הפוליטי, בטענה כי רנצי פעל בניגוד לדעתו כשתמך במינוי סרג'ו מטארלה לנשיאות.

אל-מגרוב וברלוסקוניצילום: אי־פי

ביום שלישי הצביעה פורצה איטליה נגד הרפורמות הפוליטיות בפרלמנט, אך 18 חברי המפלגה פרסמו מכתב פומבי בו הביעו את אי שביעות רצונם מהצעד. הם יצאו נגד מה שהגדירו כהיעדר דמוקרטיה פנימית במפלגתם, ואמרו כי צייתו להוראותיו של ברלוסקוני מתוך נאמנות למנהיגם.

פורצה איטליה איבדה תמיכה באופן עקבי מאז הורשע ברלוסקוני בהונאת מס ב-2013. בעקבות משפט זה הוא איבד את מושבו בסנאט ונאסר עליו להחזיק בתפקידים ציבוריים. לפי הסקרים האחרונים המפלגה מקבלת כעת רק 13-14% מהקולות - פחות מהמפלגה הדמוקרטית של רנצי, מתנועת חמשת הכוכבים האנטי-ממסדית וממפלגת הליגה הצפונית המתנגדת להגירה, שמנהיגה מתאו סלביני מאפיל על ברלוסקוני כדמות המרכזית בימין האיטלקי.

למרות החלטת בית המשפט ברומא, לברלוסקוני נותרו עוד אתגרים משפטיים: התובעים במילאנו חוקרים אותו על תשלום לכאורה לעדים בפרשת "בונגה בונגה", ונאפולי מתנהל נגדו משפט בנאפולי על שחיתות פוליטית. בשבוע שעבר השלים ברלוסקוני שירות קהילתי בבית אבות שנגזר עליו בעקבות הרשאתו בהונאת המס.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ