עופר אדרת
עופר אדרת

טייס-המשנה הגרמני אנדריאס לוביץ, שלפי החשד ריסק את מטוס "ג'רמן ווינגס" והביא למותם של 150 הנוסעים ואנשי הצוות, איים כי יום אחד "כולם יכירו את שמו" בעקבות מעשה שיעשה, וסבל מסיוטי לילה ומהתפרצויות כעס. כך סיפרה חברתו לשעבר, דיילת-אוויר בת 26, בראיון לצהובון הגרמני "בילד".

"הוא אמר שיום אחד יעשה משהו, שישנה את כל המערכת. 'כולם יכירו אז את השם שלי ויזכרו אותו'", אמרה. לדבריה, היא לא הבינה למה הכוונה, "אבל עכשיו הכל מתחבר לי".

החברה-לשעבר סיפרה לעיתון, כי הכירה את לוביץ בשנה שעברה בטיסה. היא סיפרה כי היה בחייו הפרטיים היה אדם "טוב, חלש, שצריך אהבה", אך בכל הקשור לעבודה, "הוא היה אדם אחר". לדבריה, "הוא כעס על תנאי העבודה שלנו: מעט כסף, פחד מהחוזה, הרבה לחץ".

לוביץ במירוץ בהמבורג ב-2009 צילום: אי־אף־פי

היא סיפרה עוד, כי הבחינה בכך שהוא מתמודד עם בעיות נפשיות וידעה כי הוא מטופל בידי פסיכיאטר. "באמצע שיחה הוא היה מתפרץ עלי. חששתי...יום אחד הוא נעל את עצמו לזמן ממושך במקלחת. בלילות היו לו סיוטים, מהם היה מתעורר בצעקות". "הוא ידע להסתיר היטב מאחרים את מה שהוא התמודד איתו", סיכמה.

בעיתון "בילד אם זונטג", דיווח כי לוביץ אף סבל מבעיות ראייה חריפות, וטופל בשל כך על ידי רופאים. "לא ידוע אם מקורן גופני או נפשי, אך הן סיכנו את כושר הטיסה שלו", נכתב בעיתון. כמו כן, באמצע לימודי הטייס שלו נאלץ לוביץ לקחת הפסקה בת חצי שנה בשל מצבו הנפשי. הוא היה בטיפול פסיכיאטרי במשך שנה וחצי וב-2009 אובחן אצלו "דיכאון חריף".

אתמול דיווחה התקשורת הגרמנית כי לוביץ קיבל חופשת מחלה ביום הטיסה אך לא ניצל אותה והסתירה ממקום עבודתו. על פי הדיווח באתר האינטרנט "שפיגל אונליין", המשטרה מצאה בביתו בדיסלדורף את אישור המחלה ליום הטיסה, אשר ייתכן וקשור לכך שסבל מבעיות נפשיות.‎ לפי החוקרים בגרמניה, אין חשד שהמטוס הופל על רקע מחאה פוליטית או דתית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ