הסקרים בבריטניה ממשיכים לחזות מרוץ צמוד בבחירות בין השמרנים ללייבור

הסקרים האחרונים הצליחו להלחיץ מעט את המפלגה השמרנית שפיגרה במעט מאחורי מפלגת הלייבור, אולם מהסקר החדש עולה שהיא דווקא מובילה ב–2%. גם התמיכה בראש הממשלה קמרון מתייצבת

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

הבחירות יתקיימו בעוד פחות מחודש ולפי הסקרים האחרונים שהתפרסמו אתמול (שבת), המרוץ בין המפלגה השמרנית בראשות ראש הממשלה דיוויד קמרון למפלגת הלייבור בהנהגת אד מיליבנד ממשיך להיות צמוד.

בסקר שערך מכון "אופיניאום" בסוף השבוע עבור הגרדיאן, מובילה המפלגה השמרנית בשני אחוזים לעומת מפלגת הלייבור לאחר שבשבוע שעבר הובילה דווקא הלייבור על פני השמרנים בשלושה סקרים שונים.

מהסקר עולה כי השמרנים זוכים ל–36% מהקולות (3% יותר מהסקר הקודם) בעוד שהלייבור זוכה ל–34ֵ% מהקולות. מפלגת העצמאות, שתומכת ביציאת בריטניה מהאיחוד האירופי, חווה צניחה בחלק מהסקרים והיא ירדה ב–3% ל–11% מהקולות לעומת השבוע שעבר. מנגד בסקר שנערך עבור "הטלגרף", נכון לסוף השבוע מפלגת הלייבור גם היא זוכה ל–34% מהקולות אך עדיין מובילה באחוז אחד על פני השמרנים.

ראש הממשלה קמרון, היוםצילום: אי־פי

מסקר מכון אופיניאום עולה עוד כי המפלגה הדמוקרטית־ליברלית זוכה ל–7% מהקולות, ללא שינוי מהשבוע הקודם.

בנוסף, שיעור התמיכה בראש הממשלה, דיוויד קמרון, עלה בשני אחוזים והוא גדול יותר משיעור התמיכה באד מיליבנד, מנהיג מפלגת הלייבור. עם זאת חלק גדול יותר מהציבור רואה במיליבנד כבעל פוטנציאל גבוה להיות ראש הממשלה הבא בעקבות שני העימותים האחרונים ששודרו בשבוע שעבר בטלוויזיה. 36% מהנשאלים שהשתתפו בסקר אמרו כי הם יכולים לדמיין את מיליבנד בדאונינג 10, לעומת 57% שהביעו ספק ביכולתו לכהן כראש ממשלה. בסקר דומה שנערך ב–2013 רק 29% סברו כי מיליבנד ראוי לכהן בתפקיד.

גם לפי הסקרים האחרונים לא מצליחה אף מפלגה לזכות ברוב שיספיק לה כדי לבנות קואליציה רחבה והדיונים על השותפות הקואליציוניות האפשריות של המפלגות המובילות כבר החלו. 54% מתומכי המפלגה השמרנית אמרו כי הם היו שמחים לאחד כוחות עם הליברלים־דמוקרטים בעוד ש–37% מהם תומכים בקואליציה משותפת עם מפלגת העצמאות.

אד מיליבנד, מנהיג הלייבור, אתמולצילום: אי־פי

38% מתומכי מפלגת הלייבור דווקא היו שמחים לשתף את בקואליציה הבאה, 37% תומכים בממשלת אחדות עם מפלגת הירוקים ו–30% עם הליברלים־הדמוקרטים. בסקר, של חברת אופיניאום השתתפו 1,916 בני אדם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ