שלוש שנות מאסר לצעיר שהרג סטודנטית כי מנעה ממנו להטריד מינית נערות בגרמניה

טוצ'ה אלביירק הפכה לסמל חברתי לאחר שהוכתה למוות בראשה רק משום שניסתה להגן על שתי נערות קטינות מידי חבורת בנים במסעדה במרכז המדינה. הצעיר הודה במעשה והביע חרטה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טוצ'ה אלביירק, מילאה את חובתה האזרחית ושילמה על כך בחייה

בית משפט בדרמשטט שבגרמניה גזר היום (שלישי) שלוש שנות מאסר על צעיר בן 18 בגין הריגת טוצ'ה אלביירק, סטודנטית להוראה בת 22 שהוכתה על ידו למוות בחודש נובמבר, לאחר שניסתה לסייע לשתי נערות שהוטרדו על ידו במסעדה בעיר אופנבאך שליד פרנקפורט במרכז המדינה.

הצעיר, ממוצא סרבי המזוהה כסאנל מ. (החוק הגרמני אינו מתיר את פרסום שמו המלא), הודה שהיכה את אלביירק בראשה והביא למותה במגרש החנייה של המסעדה. "אני מצטער על מעשיי. איני יכול כלל לדמיין את סבלה של המשפחה", אמר סאנל בעת הדיונים. השופט יאנס אסלינג נימק את העונש הקל יחסית בכך שהשתכנע כי הצעיר לא התכוון להביא למותה של אלביירק. סיבה נוספת להקלה בעונשו של סאנל מ. הוא שהוא נשפט כקטין מכיוון שהיה בן 18 בעת המעשה.

המקרה הפך את אלביירק, ממוצא טורקי, לסמל חברתי בעקבות מעשיה. היא הותקפה רק משום שביקשה לסייע לשתי צעירות בנות 13, לאחר ששמעה אותן צועקות על קבוצה של צעירים שהטרידה אותן, אחד מהם היה סאנל. לאחר מותה התאספו מאות בני אדם ברחבי המדינה כדי לחלוק לה כבוד אחרון. הסרטון שפרסם הצהובון הגרמני בילד ומציג תקיפתה של אלביירק:

בעת המשפט נשמעה גרסה אחרת של האירועים במגרש החנייה. לפי עדי ראייה התקרית כללה עימות מילולי מתמשך בין אלביירק וחבריה לחבורת הצעירים בהם היה סאנל. לדבריהם, שתי הנערות לא היו זקוקות להגנתה של אלביירק והיא וחבריה חיפשו עימות וכי הצעירה התגרתה בסאנל לפני המכה הקטלנית. גם חבריה של אלביירק הציגו במשפט גרסה מבולבלת ומלאת סתירות של האירועים שהובילו למוות. למרות זאת, השופט הבהיר כי העונש נגזר על סמך כוונותיו של סאנל בעת המכה, לא בשל האירועים שקדמו לו.

אלביירק נותקה ממכשירי ההחייאה בהחלטת הוריה ביום הולדתה ה-23, אחרי שהרופאים קבעו כי היא מתה מוות מוחי. לדברי התובע הבכיר אלכסנדר הום, "המקרה עורר סערה ציבורית לא צפויה גם מחוץ למדינה". הוא הוסיף כי סאנל, צעיר חסר השכלה המוכר למשטרה, הודה במעשים והביע חרטה על מעשיו. "אלביירק, צעירה נאה ממשפחה טורקית שהתאקלמה היטב בחברה הגרמנית, מילאה את חובתה האזרחית ושילמה על כך בחייה", אמר הום. פרקליטיו של סאנל טען כי השופט מחזיק בדיעות קדומות נגדו, אבל טענתם נדחתה בערכאה גבוהה יותר.

משפחתה של אלביירק אמרה כי אינה מרוצה מהעונש. "שלוש שנות מאסר אינן מספיקות", אמרה סבתה של הצעירה המנוחה מחוץ לאולם בית המשפט. עורכי דינו של סאנל הודיעו כי יערערו על גזר הדין.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ