סילביו ברלוסקוני הורשע במתן שוחד כדי להפיל את ממשלת יריבו

בית המשפט גזר שלוש שנות מאסר על ראש הממשלה לשעבר שהכחיש את ההאשמות. למרות ההרשעה לא ירצה ברלוסקוני את גזר דינו בגלל חוק ההתיישנות שיחול השנה על הפרשה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, הורשע היום (רביעי) במתן שוחד לחבר בסנאט האיטלקי, בצעד שסייע להפיל ב–2008 את ממשלתו של יריבו רומנו פרודי. בית משפט בדרום איטליה גזר על ברלוסקוני שלוש שנות מאסר ואסר עליו לכהן בתפקיד ציבורי במשך חמש שנים. גזר הדין הוקרא בשידור חי בטלוויזיה.

ברלוסקוני, אשר כיהן ארבע פעמים כראש ממשלה, הכחיש את ההאשמות נגדו. אף על פי שהורשע, לא ירצה ראש הממשלה לשעבר את תקופת המאסר שנגזרה עליו, שכן השנה תחול התיישנות על התיק לפני ניתן יהיה להגיש ערעור, ועל כן בית המשפט לא יוכל לדון עוד בנושא. ברלוסקוני, בן 78, איבד את חסינותו הפרלמנטרית כשסולק מהסנאט האיטלקי ב–2013 בעקבות הרשעה בהונאת מס. על אף שהוא עדיין מכהן כיושב ראש מפלגת פורצה איטליה ׁׁ(FI), ברלוסקוני מתקשה להחיות את הקריירה הפוליטית שלו.

ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני בעצרת ברומא ב-2013צילום: אי־פי

התביעה האשימה את ברלוסקוני במתן שוחד לסנאטור לשעבר סרג'ו דה גרגוריו, שהודה כי קיבל שלושה מיליון אירו מברלוסקוני וכי ניסה לשכנע סנאטורים אחרים לנהוג כמוהו. דה גרגוריו נידון במשפט נפרד ל–20 חודשי מאסר לאחר שחתם על עסקת טיעון עם התביעה. ברלוסקוני טעון שנתן את הכסף לדה גרגוריו כדי שיוכל לממן את הקמתה של תנועה פוליטית חדשה.

בחודש מארס סיים ברלוסקוני לרצות את עונש עבודות השירות שנגזר עליו בפרשת הונאת המס, אך הוא צפוי לעמוד לדין במשפטים נוספים. בית משפט בעיר בארי, שבדרום איטליה, זימן את ראש הממשלה להעיד במשפטם של שבעה בני אדם, המואשמים בהבאת פרוצות למסיבות המין של ברלוסקוני בשנים 2008–2009.

בתחילת השנה זוכה ברלוסקוני מאשמת קיום יחסי מין עם פרוצה קטינה, לאחר שהשופט פסק כי לא ניתן להוכיח שברלוסקוני ידע שהיתה בת 17. עם זאת, בשבוע שעבר השלימה התביעה במילנו חקירה בחשדות, כי מספר עדי מפתח במשפט קיבלו שוחד. על פי עדים אלו ברלוסקוני שילם עשרה מיליון אירו למספר נשים כדי שלא יעידו נגדו. ברלוסקוני מכחיש את ההאשמות נגדו, ובית משפט יפסוק השנה אם יש להגיש נגדו כתבי אישום נוספים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ