משמר החופים של איטליה חילץ 1,800 מהגרים מלב ים

משמר החופים הודיע כי המהגרים ניסו לחצות את הים התיכון בשבע ספינות צפופות. חמש גופות נמצאות בספינה יחידה, שעליה היו 212 מהגרים

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

משמר החופים של איטליה הודיע בסוף השבוע כי חילץ 1,800 מהגרים שניסו לחצות את הים התיכון בשבע ספינות צפופות. על פי ההודעה, חמש גופות נמצאו בספינת גומי גדולה שעליה היו 212 מהגרים. דוברת משמר החופים אמרה כי הגופות התגלו בזמן החילוץ, וציינה כי סיבת המוות עדיין איננה ידועה.

הים התיכון הוא המשוכה הקטלנית ביותר בפני מהגרים ופליטים המנסים להגיע לאירופה. בשנה שעברה מתו 3,500 מהגרים בים וכ–2,000 נוספים מתו מתחילת השנה הנוכחית. רוב המהגרים הם פליטים הנמלטים מהאלימות במזרח התיכון ובאפריקה.

עדיין לא ידוע מאילו מדינות הגיעו המהגרים שחולצו בסוף השבוע, אך על פי נציבות האו"ם לפליטים (UNHCR), כרבע מהמהגרים שניסו לחצות השנה את הים התיכון הגיעו מאריתריאה, ואילו השאר הם ניגרים, סומלים, סודאנים וסורים.

מהגרים ממתינים לרדת מספינה בנמל בסיציליהצילום: רויטרס

מתחילת השנה הגיעו לאיטליה כ–90 אלף מהגרים דרך הים. בשנה שעבר הגיע מספרם ל–170 אלף. רוב המהגרים מקווים להגיע במהירות למדינות העשירות בצפון אירופה, בהן בריטניה, שהם הם מקווים למצוא עבודה.

בעיר הנמל קאלה שבצרפת נמצאים כ–5,000 מהגרים, שרבים מהם מנסים מדי לילה לעבור דרך המנהרה המחברת בין צרפת לבריטניה. ניסיונות המהגרים לחצות את הגבול עוררו זעם ציבורי ופגעו בתעבורת הסחורות בין שתי המדינות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ