לעמוד דום בים: מתרחצים בחוף ברוסיה מופתעים לשמע ההימנון

כמשל לאופן שבו הלאומנות הרוסית של עידן פוטין שוברת את שיאי הגיחוך, ברשת הרוסית נפוץ סרטון של השמעת ההמנון בעיירת הנופש סוצ'י בצהרי היום

טלי קרופקין
טלי קרופקין

בימים האחרונים, התקשורת העצמאית ברוסיה עוסקת בעיקר בהחרפת הסנקציות האירופיות על המדינה, ובהשלכות של הלאומנות הגוברת על רווחת התושבים. על רקע זה, סרטון שמתעד את השמעת ההמנון הלאומי בחוף הים בעיירת הנופש הפופולרית סוצ'י, הפך לוויראלי בבלוגוספרה הרוסית.

בסרטון נראה חוף ים הומה מתרחצים, שמשתכשכים במים, משתזפים להנאתם ומשוחחים עם חבריהם כשלפתע נשמע ההמנון המוכר. המתרחצים קמים מיד על הרגליים ועומדים דום, חלקם נראים מופתעים למשמע המנגינה, בעוד אחרים נעמדים בחוסר עניין. לכל אורך השמעת ההמנון, המבקרים בחוף ממשיכים לעמוד.

מפרסמי הסרטון ביו-טיוב מייחסים את השמעת ההמנון לשדרן הרדיו אנטון רוסטובסקי, וטוענים כי ההמנון מתנגן בחוף הים מדי יום ב-12 בצהריים. בתחילת הסרטון נשמע השדרן מסביר כי יש להחזיר את הנוהג להשמיע את ההמנון מדי יום ב-12 בצהריים, כפי שהיה נהוג בברית המועצות.

בתגובה על הסרטון, כתב הסופר הרוסי הפופולרי בוריס אקונין כי הוא חושש למדינתו. "אני מביט בסצנה הזאת, כמו לקוחה מהמחזה 'הדרקון' (מחזה סאטירי על סטאלין ומקורביו) ותוהה אם אני מרחם על האנשים האלה, שצריכים לקפוץ בעירום למשמע מיכאלקוב (סרגיי מיכאלקוב, שכתב את המילים של המנון הסובייטי וגם ההמנון הרוסי כיום), ולעמוד כמו אידיוטים. לא, לא חבל לי עליהם. שיאכלו את מה שבישלו. ומי שהגה את הקונצרטים האלה בים כנראה משלנו. גיבור שנלחם בשלטון", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ