הרשת חוגגת לאחר שמקורב לשעבר לקמרון טען שהוא קיים יחסים אסורים עם חזיר

יוצר הסדרה "מראה שחורה", פוליטיקאים, עיתונאים וגולשים מן המניין - לרשת היה קשה להתאפק מלהתעסק בפרטים שנחשפו על עברו של דיוויד קמרון שפורסמו בביוגרפיה לא רשמית

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

ביוגרפיה לא רשמית של ראש ממשלת בריטניה דייוויד קמרון, שנכתבה על ידי התורם לשעבר של המפלגה השמרנית, לורד אשקרופט, חושפת לכאורה פרטים על מעורבותו של קמרון בסביבה שבה נטלו סמים באוניברסיטה ועל טקס חניכה ביזארי למועדון חברים שבו היה מעורב.

פרסום חלקים מהביוגרפיה שטרם התפרסמה בעיתון הבריטי "דיילי מייל", שבועיים לפני ועידת הסתיו של המפלגה השמרנית, הוא סימן לנתק בין אשקרופט לראש הממשלה, אשר לא עמד בהבטחתו למצוא לתורם לשעבר תפקיד בכיר לאחר בחירות 2010.

הטענה שנכתבה בביוגרפיה, לפיה ראש הממשלה שם "איבר אינטימי בפיו של חזיר מת", הסעירה את הרשתות החברתיות מאז פורסמה. האשטאגים כגון "אוינק" ו–"פיג־גייט" צברו פופלריות גדולה בטוויטר בתוך דקות מרגע הפרסום. 

יוצר סדרת הטלוויזיה הדיסטופית "מראה שחורה", שבה מקיימת דמותו של ראש הממשלה הבריטי יחסי מין עם חזיר, מיהר להעלות ציוץ שבו נכתב: "שיט. מסתבר שמראה שחורה היא סדרה דוקומנטרית".

מספר פוליטיקאים העלו תגובות משועשעות. בין היתר נכתב: "טיפוסי! דייוויד קמרון שוב מתחזר ומשתלט על הכותרות בוועידת הליברל־דמוקרטים". 

מספר גולשים העלו תמונות שהתכתבו עם הפרסום:

תמונתו המפורסמת של ראש מפלגת הלייבור לשעבר אד מיליבנד, שבה הוא נראה אוכל כריך בייקון באופן לא מחמיא, נשלפה מן הארכיונים. "דייוויד עשה מה עם חזיר?" נכתב בכיתוב.

וידיעות משונות מהעבר נשלפו גם הן מהארכיונים, בהן דיווח על עסקה בסך 45 מיליון פאונד שקידם קמרון, הקשורה לסחר בזרע של חזירים בין בריטניה לסין. "זה נראה חשוד בדיעבד", נכתב בכיתוב.

וכיצד הגיבו בדאונינג עשר? במעון הרשמי בחרו לא להגיב לפרסומים בדיילי מייל, אך מקור במפלגה השמרנית אמר כי המפלגה אינה מכירה באף אחת מההאשמות שהועלו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ