לפחות 77 ילדי פליטים מתו בטביעה בחודשיים האחרונים

ראש ממשלת יוון תקף את מדינות האיחוד ואמר כי הן בוכות בצביעות ומזילות דמעות תנין על הפליטים, בשעה שלילדי הפליטים החיים אף אחד לא רוכש חיבה

אי-פי וניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי וניו יורק טיימס

הארגון הבינלאומי להגירה אמר אתמול כי לפחות 77 ילדים נהרגו בניסיון לחצות את הים התיכון לאירופה מאז טביעתו של הפעוט איילאן כורדי לפני כחודשיים, שתמונת גופתו שנסחפה אל החוף עוררה סערה וגרמה לשינוי במדיניות האירופית כלפי הפליטים שמגיעים ליבשת.

הארגון הוסיף כי יותר מ-724 אלף בני אדם חצו את הים התיכון השנה, 80% מהם עשו זאת דרך טורקיה ויוון. נכון ליום שישי נהרגו השנה בסך הכל 3,329 בני אדם בניסיון להגיע למדינות האיחוד דרך הים. רק ביום רביעי חולצו 274 בני אדם מסירה בים האגאי סמוך לאי לסבוס, 29 אחרים טבעו למוות, כך הודיעו הרשויות ביוון.

חילוץ פליטים מול האי לסבוס, בשבוע שעברצילום: אי־אף־פי

ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, האשים בנאום שנשא בפרלמנט באתונה בסוף השבוע את מנהיגי האיחוד האירופי בכך שלא סיפקו אלטרנטיבות בטוחות לאלפי המהגרים שמסכנים את חייהם בסירות רעועות כדי להימלט מארצותיהם. "גלי הים האגאי לא רק שוטפים אל חופינו גופות של פליטים ושל ילדים מתים, אלא גם את החברה המודרנית של אירופה", אמר ציפראס.

לדבריו, הוא מתבייש להיות חבר באיחוד מדינות שמעבירות את האחריות מאחת לשנייה ושמזילות בצביעות דמעות תנין על הילדים שטבעו בניסיון לחצות את הים. "ילדים מתים תמיד גורמים לצער, אבל מה עם הילדים החיים שמגיעים בהמוניהם ונותרים ברחובות, להם אף אחד לא רוחש חיבה", אמר.

בשבוע האחרון גבה מזג האוויר הקשה בים התיכון מחיר כבד מהפליטים שלא מוותרים למרות שהחלה עונת הגשמים המסוכנת בים. שלשום נהרגו 19 בני אדם ו-138 אחרים חולצו סמוך לאי היווני קלימנוס. סמוך לרודוס נהרגו עוד לפחות שלושה בני אדם ושלושה אחרים נעדרים בטביעה של סירה אחרת.

למרות שהאיחוד האירופי הבטיח להעביר סיוע כספי ליוון שמקבלת את פניהם של רוב הפליטים המגיעים ליבשת, דורשת אתונה שנושיה יצמצמו גם את דרישותיהם להטיל מדיניות צנע על המדינה במטרה לסייע לה עוד בהתמודדות עם משבר הפליטים.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ