החמוש שניסה לבצע פיגוע בתחנת משטרה בצפון פריז הגיע ממקלט לפליטים בגרמניה

לא ברור אם החמוש, שנשבע אמונים לדאעש, הוא אכן פליט, ואת זהותו החוקרים הצרפתים עדיין מתקשים לאמת. האיש שככל הנראה השתלט על הדירה במקלט הגרמני, נורה למוות בידי שוטרים צרפתים

אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אי-פי

משטרת גרמניה פשטה על דירה במקלט למבקשי מקלט בעיר רקלינהאוזן שבמערב גרמניה, שבה התגורר הגבר שניסה לפרוץ בשבוע שעבר לתחנת משטרה בצפון פריז כשהוא חמוש בסכין ומטען דמה. האיש שככל הנראה השתלט על הדירה במקלט הגרמני, נורה למוות בידי שוטרים צרפתים.

המשטרה בגרמניה הודיעה כי היא פעלה על סמך עדות קונקרטית שהתקבלה מגופי הביטחון הצרפתיים. ממצאי החיפוש שנערך בדירה ישותפו עם החוקרים הצרפתים, אולם הובהר כי לא נמצאה ראייה לכך שמתוכננות התקפות נוספות בעתיד.

רובוט בודק את גופת החמוש מחשש שהוא נושא מטען אמיתי, בשבוע שעבר
רובוט בודק את גופת החמוש מחשש שהוא נושא מטען אמיתי, בשבוע שעברצילום: אי־אף־פי

החוקרים הצרפתים עדיין מתקשים לאמת את זהותו של התוקף. התובע בפריז פרנסואה מולן אמר ביום שישי כי במסמך שנמצא על גופתו של האיש הוא נשבע אמונים למנהיג המדינה האיסלאמית (דאעש) ומצהיר כי המעשה הוא תגובה למקרי המוות בסוריה. בנוסף, היה לו טלפון סלולארי עם כרטיס SIM גרמני.

בסוף השבוע הוגשו בארה"ב כתבי אישום נגד שני עיראקים ממוצא פלסטיני שהגיעו כפליטים למדינה באשמת טרור. הם נעצרו והואשמו, אחד בסקרמנטו שבקליפורניה והשני ביוסטון שבטקסס, בתמיכה באיסלאם קיצוני. אחד מהם הואשם בתמיכה בארגון המדינה האיסלאמית בסוריה ובעיראק ושניהם הואשמו גם במתן עדות שקר על קשריהם עם קבוצות טרור בינלאומיות.

הנאשם ביוסטון, עומאר פראח סעיד אל-חרדן נכנס לארה"ב כפליט עיראקי בשנת 2009. בסקרמנטו הואשם אווס מוחמד יוניס אל-ג'יאב שנכנס לארה"ב בשנת 2012 במעמד פליט מסוריה. אל-ג'יאב התרברב ברשתות החברתיות כיצד נלחם נגד חייליו של נשיא סוריה בשאר אל-אסד כמורד צעיר, ואף הבטיח לאל-חרדן לאמן אותו כיצד להשתמש בנשק ולהתגנב לסוריה כדי להילחם נגד המשטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ