המשטרה עצרה שני חשודים ברצח הפוליטיקאי היהודי בצרפת

חבר מועצת העיר קרטיי נמצא מת בדירת אמו בשבוע שעבר. המשטרה מצאה עקבות ד-נ-א של אחד העצורים בזירת הפשע, ומעקב אחר הטלפון הנייד של חשוד נוסף גילה כי הוא היה באותו זמן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת צרפת עצרה היום (שני) שני צעירים החשודים ברצח הפוליטיקאי היהודי בעיר קרטיי, הסמוכה לפריז. אלאן גוזלן, בן 73, נמצא מת בשבוע שעבר בדירה השייכת לאמו. עקבות. ד-נ-א של אחד החשודים נמצאו בזירת הפשע, ואילו מעקב אחר הטלפון הנייד של החשוד הנוסף גילה כי הוא היה במקום בעת המעשה.

היהודי אלאן גוזלן, בן 73, חבר מועצת העיר קרטיי, נמצאה בדירתה של אמו בת ה–102 בזמן שזו לא היתה במקום. ככל הנראה הגיע גוזלן למקום כדי לאסוף את דברי הדואר של אמו ואז הותקף. הוא נמצא על ידי אחיו, שדאג לאחר שגוזלן לא הגיע ערב קודם לתפילה בבית הכנסת, כמנהגו, ולא השיב לטלפון.

אלאן גוזלן

מקורות משטרתיים מסרו כי לצעירים, בני 21 ו-23, עבר פלילי, וכן כי בעבר הם שיתפו פעולה בעבירות שונות. הנתיחה שלאחר המוות גילתה כי גוזלן הוכה בכל חלקי גופו, אולם מותו נגרם כתוצאה מחנק.

הנרצח, חבר המפלגה "הרפובליקאים" היה דמות מוכרת ופעיל בקהילה היהודית של קרטיי. אביו, חיים גוזלן, היה אחד ממייסדי הקהילה היהודית בעיר ושימש בעבר כסגן ראש העיר.

מקורות במשטרה אמרו כי מוקדם עדיין לקבוע אם הרקע למעשה הוא אנטישמי או פלילי וכי החקירה בעניין נמשכת. בדצמבר 2014 התרחש בקרטיי, לא הרחק ממקום רצח גוזלן, פשע קשה על רקע אנטישמי – אונס ושוד אלים של בני זוג צעירים בדירתם. התוקפים, עבריינים מקומיים, אמרו לאחר מכן כי תקפו את בני הזוג "כיוון שהם יהודים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ