התקיפות המיניות במערב גרמניה: המשטרה חוקרת יותר מאלף תלונות של נשים

לפי דו"ח שהגיש משרד הפנים בנורדריין וסטפאליה למועצה האזורית, התקיפות אירעו בארבע ערים שונות. במקביל אוסטריה מגבילה את מספר הפליטים שייקלטו בשטחה: כ-127 אלף עד 2019

ד-פ-א ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד-פ-א ואי-פי

פחות מחודש אחרי שדווח לראשונה על עשרות נשים שהתלוננו כי הותקפו מינית בערב השנה החדשה במערב גרמניה, חושפת סוכנות הידיעות ד-פ-א כי בסך הכל חוקרת משטרת גרמניה כיום יותר מאלף תלונות של נשים שלדבריהן הוטרדו מינית במהלך החגיגות בערים שונות במדינת המחוז נורדריין וסטפאליה. כך עולה מדו"ח החקירה של משרד הפנים המקומי.

לפי הדו"ח המסכם, שהגיע לידי הסוכנות בטרם הוגש למועצה האזורית בדיסלדורף, התקיפות אירעו בארבע ערים – קלן, דיסלדורף, דורטמונד ובילפלד. מספר התלונות עומד כעת על 1,216 ועד כה זיהתה המשטרה 52 חשודים, רובם בני מיעוטים.

שוטרים מפטרלים בסביבת התחנה המרכזית בקלן, זירת התקיפות המיניות, השבועצילום: אי־פי

בתחילת החודש נחשף כי יותר ממאה נשים בקלן התלוננו במשטרה לאחר ערב השנה החדשה כי הותקפו מינית ונשדדו בחגיגות שנערכו במרכז העיר סמוך לתחנה המרכזית. כמה ימים מאוחר יותר הודיעה המשטרה כי נעצרו כמה חשודים, רובם מהגרים ומבקשי מקלט. בעקבות האירועים גברה המתיחות סביב בעיית הפליטים בגרמניה והרשויות הביעו חשש מפני מעשי נקם של קבוצות ימין קיצוני שהפגינו במחאה על המעשים. בנוסף הממשלה בגרמניה הודיעה כי היא תתמוך בהקשחת המדיניות כלפי פליטים, ותפעל להכניס שינויים בחוק הגרמני שיקלו על גירוש פליטים ומהגרי עבודה שביצעו פשעים במדינה.

במקביל, הודיעה היום אוסטריה כי היא מגבילה את מספר הפליטים שהיא מוכנה לקבל לשטחה השנה ל-37,500 בלבד ובסך הכל ל-127,500 עד 2019. ההגבלות החדשות פורסמו בתום פגישה שקיימו שרים מקומיים ומושלים מחוזיים באוסטריה.

קאנצלר אוסטריה ורנר פיימן אמר כי המספרים הינם "קווי יסוד" במדינה בעוד שסגנו, ריינהרד מיטרלהנר, כינה אותם "הגבול העליון". הן פיימן והן סגנו מגיעים משתי המפלגות המרכיבות את הקואליציה במדינה – המפלגה הסוציאל דמוקרטית ומפלגת העם המרכזית בהתאמה.

בכירים במדינה אמרו כי הממשלה תבחן צעדים משפטיים להתמודדות עם מקרים שבהם תהיה חריגה ממספרים אלה. פיימן, שכינה את ההחלטה "פתרון חירום", אמר כי אוסטריה לא יכולה לקבל את כל בקשות המקלט שמגישים לה. המספרים שנקבעו היום לא כוללים את 90 אלף הבקשות שכבר הוגשו לה אשתקד, שרבים מהן עדיין נמצאים בשלבי קבלה.

פליטים ממתינים להיכנס לאוסטריה מהונגריה, בספטמברצילום: אי־אף־פי

סרביה הודיעה כי החל מהיום היא תתחיל להגביל את מעבר הפליטים מלבד לאלה שטוענים כי הם רוצים לבקש מקלט באוסטריה או גרמניה. כך אמר שר בממשלה. בשבוע שעבר היתה זו אוסטריה שהבהירה כי היא תמנע מפליטים להיכנס לשטחה במטרה לעבור דרכה ודרך גרמניה למדינות אחרות במערב היבשת.

שר העבודה הסרבי, אלכסנדר וולין, שמונה מטעם ממשלתו כאחראי על משבר הפליטים, אמר כי סרביה תתנהל באופן דומה. "מהיום, בהתבסס על ההחלטה של ממשלת אוסטריה שנמסרה לנו באמצעות ממשלות סלובניה וקרואטיה, פליטים לא יוכלו להמשיך במסע שלהם אם הם לא מעוניינים להגיש בקשות מקלט באוסטריה או בגרמניה", אמר וולין לכתבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ