מגזין בפולין הציג אשה מותקפת מינית תחת הכותרת "האונס האיסלאמי של אירופה"

השבועון הפוליטי השמרני wSieci פרסם דו"ח שלדבריו חושף את מה שהתקשורת והאליטה בבריסל מסתירות מאזרחי האיחוד האירופי. בכתבה מוזכרות התקיפות המיניות בגרמניה בערב השנה החדשה

הארייט שרווד, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארייט שרווד, גרדיאן

מגזין בפולין עורר סערה במדינה לאחר שהציג השבוע בשער שלו תמונה של אשה לבנה מותקפת בידי שלושה זוגות ידיים של גברים בעלי עור כהה, תחת הכותרת "האונס האיסלאמי של אירופה".

השער של המגזין wSieci ("הרשת"), שבועון פוליטי שמרני נפוץ במדינה, עורר כעס רב ברשתות החברתיות, וכמה גולשים בטוויטר אף השוו את התמונה לתעמולה נאצית. האשה בתמונה, בלונדינית, לבושה בצבעי דגל האיחוד האירופי, בעוד ידי הגברים התוקפים מושכות בשערותיה ובידיה וקורעות את שמלתה. מתחת לכותרת נכתב כי "במגזין מפורט דו"ח על מה שהתקשורת והאליטה בבריסל מחביאות מאזרחי האיחוד".

בכתבה במגזין מוזכרים אירועי התקיפות המיניות של מאות נשים בערי מערב גרמניה, בהן קלן, בערב השנה החדשה, שבהם, לדברי הרשויות, היו מעורבים בעיקר פליטים מצפון אפריקה. "תושבי אירופה הישנה הבינו באופן כואב אחרי אירועי השנה החדשה בקלן את הבעיות שצומחות משטף הפליטים והמהגרים הגדול ליבשת", כתבה מחברת הדו"ח אלכסנדרה ריבינסקה.

"הסימנים הראשונים לכך שהדברים אינם כשורה הופיעו מוקדם הרבה יותר, אולם הם זכו להתעלמות או שמשמעותם הוקטנה, בשם הסובלנות והתקינות הפוליטית", הוסיפה ריבינסקה. באותו גיליון מופיעה כתבה אחרת, שעוסקת בשאלה "האם אירופה רוצה להתאבד?" וכן ב"גיהינום של אירופה".

ממשלת פולין השמרנית היא מהמתנגדות הבולטות באירופה למדיניות האיחוד האירופי בעניין הפליטים, והיא מסרבת לבקשותיו להגדיל את מכסת הפליטים שהיא מוכנה לקבל לשטחה. בנובמבר דחתה ראשת הממשלה באטה שידלו את מכסת האיחוד, לפיה היו אמורים להיכנס לפולין 4,500 פליטים. שידלו הזכירה את מתקפת הטרור בפריז באותו חודש והסבירה שאחרי המתקפה "המצב השתנה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ