התביעה בבלגיה: נעצר חשוד הקשור לפיגועים בפריז, נבדק אם הוא המחבל הנמלט מבריסל

החשוד, מוחמד אבריני, היה קרוב לסאלח עבדסלאם שנמלט לאחר המתקפה בפריז. ייתכן ואבריני הוא האיש בכובע ובחולצה הלבנה שנצפה לצד שני המחבלים בנמל התעופה בבריסל

ד-פ-א
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ד-פ-א
רויטרס

התביעה הכללית בבלגיה הודיעה היום (שישי) כי המשטרה עצרה את מוחמד אבריני, בלגי בן 31, שהיה מבוקש על ידי משטרת צרפת במשך יותר מארבעה חודשים בחשד שהוא קשור למתקפת הטרור בפריז ב-13 בנובמבר. בנוסף עצרה המשטרה עוד חמישה בני אדם כחלק מחקירת הפיגועים בבריסל בחודש שעבר.

כלי התקשורת בבלגיה דיווחו כי אבריני היה ככל הנראה מעורב גם כן בהתקפת הטרור בבריסל. הם ציטטו גורמים שונים שאמרו כי ישנה "סבירות גבוהה" שהוא האיש בכובע ובחולצה הלבנה שנראה במצלמות האבטחה לצד שני המחבלים בנמל התעופה בעיר זמן קצר לפני שפוצצו עצמם. עוד דווח כי דנ"א שלו נמצא בדירה ממנה יצאו המחבלים. רק אתמול פרסמה המשטרה תמונות חדשות של החשוד הנמלט במהלך מסע הבריחה שלו מנמל התעופה.

עם זאת, במשרד התובע הבלגי הבהירו כי דיווח זה עדיין נבדק וטרם ברור אם אבריני הוא המחבל שנמלט מזירת הפיגוע בנמל התעופה. אבריני, ממוצא מרוקאי, היה מוכר למשטרה ועדיין לא ברור מה היה תפקידו במתקפת הטרור בפריז. על פי ההערכות הוא נסע בקיץ שעבר לסוריה, שם אחיו הצעיר נהרג ב-2014 בשורות המדינה האיסלאמית. בכיר ביטחון אירופאי אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי אבריני נסע בשנה שעברה מספר פעמים לבירמינגהאם שבאנגליה ונפגש עם כמה אנשים החשודים בפעילות טרור.

בנוסף, מסרה התביעה כי אחד מחמשת העצורים הנוספים בבריסל הוא אוסמה ק וכי נבדק החשד לפיו הוא האדם שנראה לצד המחבל השלישי שהתפוצץ בתחנת מטרו בעיר. רשת VRT זיהתה את החשוד הזה בשם אוסמה קראים, ולפי כמה מהדיווחים הוא תועד במצלמות האבטחה בקניון בעיר בשעה שבה נקנו שם התיקים ששימשו את המחבלים בנמל התעופה. בכיר בבלגיה אמר כי קראים מגיע מהעיר מאלמו בשוודיה.

בלגיה הוציאה צו מעצר נגד אבריני ב-24 בנובמבר אחרי שנקלט בצילומי אבטחה בתחנת דלק בצפון צרפת לצד המחבל סאלח עבדסלאם יומיים לפני המתקפה בפריז. אבריני אף תועד נוהג במכונית ששימשה את המחבלים מפריז. הוא גם הופיע ברשימת 45 המבוקשים ביותר באירופה, שבראשה עמד אז עבדסלאם. עבדסלאם נלכד בחודש שעבר בבריסל כמה ימים לפני הפיגועים בעיר והרשויות במדינה צפויות להסגירו לצרפת.


תגיות קשורות:

תגובות