איטליה: עשרות פליטים מלוב טבעו למוות בים התיכון

בתוך יממה נמשו מהמים 2,000 פליטים ומהגרים שהפליגו בסירות מבריחים והתהפכו. לדברי הניצולים, ישנם מאות נעדרים שככל הנראה טבעו למוות. מתחילת השבוע חולצו מהמים כ-14 אלף בני אדם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
התהפכות סירת הפליטים, השבוע

לפחות 45 פליטים טבעו למוות ויותר מ-2,000 ניצלו אתמול (שישי) לאחר שהפליגו בסירות מבריחים מלוב לעבר איטליה דרך הים התיכון והתהפכו - כך דיווח משמר החופים האיטלקי.

לפ האו"ם, כ-14 אלף בני אדם חולצו מהמים במהלך השבוע האחרון לאחר שספינותיהם טבעו, וניצולים סיפרו כי ישנם מאות נעדרים שככל הנראה טבעו. עם זאת עדיין לא יצאה הודעה רשמית בעניין מספר הקורבנות.

הסירה לפני ההתהפכות, השבועצילום: HANDOUT/רויטרס
התהפכות סירת הפליטים, השבועצילום: HANDOUT/רויטרס

צוות ספינת חיל הים האיטלקית ווגה חילצו מהמים 135 בני אדם מסירה גדולה שחציה היה שקוע במים. זהו היה רק מבצע אחד מתוך 17 מבצעי הצלחה שונים אתמול. בנוסף הוצאו מהמים 45 גופות של פליטים ומהגרים והחיפושים אחר נעדרים נוספים נמשכים. אתמול דווח כי ישנו חשש כבד לחייהם של יותר ממאה פליטים נעדרים.

לדברי משמר החופים האיטלקי, התחממות מזג האוויר ותנאים רגועים בים הביאו לעלייה במספר האנשים שמנסים לחצות מלוב את המים המסוכנים. ביום רביעי השבוע התהפכה סירת מהגרים נוספת. 562 בני אדם חולצו מהמים ורק חמש גופות נמצאו.

הרגעים בהם התהפכה הסירה על מאות מנוסעיה נקלטו במצלמה של אחד מאנשי הצוות שהיו על ספינה איטלקית שהתקרבה למקום. מעדויות של הניצולים עולה כי היו אנשים רבים שנלכדו מתחת לפני המים ולא יכלו להימלט.

סירת פליטים שהתהפכה בדרכה מלוב לאיטליהצילום: HANDOUT/רויטרס
הצלת הפליטים אחרי ההתהפכות, השבועצילום: HANDOUT/רויטרס

ביום חמישי חולצו 4,000 פליטים ומהגרים ב-22 מבצעי חילוץ שונים. ניצולים מסירה נוספת שהתהפכה העריכו כי כ-200 בני אדם טבעו למוות, מספר גבוה בהרבה מההערכות הרשמיות שפרסם משרד הפנים האיטלקי אשר עמדו על בין 20 ל-30 בני אדם. בפועל, נמצאו 15 גופות.

אתמול העריך הארגון הבינלאומי להגירה כי מאז תחילת 2016 טבע למוות 1,475 בני אדם. ב-2014 וב-2015 יותר מ-320 אלף סירות מהגרים הגיעו לחופי איטליה וכ-7,000 בני אדם נהרגו בניסיון להגיע לאירופה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ