בתי הדין הרבניים באירופה יקימו מאגר מידע על סרבני גט

מרכז רבני אירופה ואגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים בישראל ישתפו פעולה באיתור הבעלים הסרבנים כדי לאפשר הטלת סנקציות עליהם. כמו כן, יהודק שיתוף הפעולה עם האיחוד האירופי

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

מרכז רבני אירופה, המאגד מאות רבנים ובתי דין רבניים אורתודוקסים ברחבי היבשת, הודיע היום (שלישי) כי בכוונתו להקים מאגר מידע בו יתפרסמו שמות ותמונות של בעלים שמסרבים לתת גט לנשותיהם. המאגר אמור לסייע באיתור הבעלים ולהקל בהטלת סנקציות עליהם.

על הקמת מאגר המידע הוחלט בכנס הדיינים האירופאי שהתקיים באחרונה בבריסל, בלגיה. בכנס נדונו בהרחבה שיתופי פעולה בין בתי הדין בעולם ואגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים בישראל.

בית הדין הרבני הגדול בירושלים. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: טלי מאייר

מנהל האגף, הרב אליהו מימון, תיאר בפני הדיינים את המאבק בסרבני גט ואת המאמץ שמושקע בנסיון לאתרם. המשתתפים החליטו על הקמת מרכז מידע של בתי הדין באירופה והנהלת בתי הדין בישראל, בו יוזנו כל הפרטים על הבעלים המעגנים.

מנכ"ל מרכז רבני אירופה, הרב מנחם מרגולין הציע כי ראשי הארגון, השוכן במטה האיחוד האירופי בבריסל, ייעזרו בהיכרות שלהם עם מוסדות האיחוד האירופי ויפעלו לחיזוק מעמד בתי הדין באירופה. זאת במטרה להחמיר את הענישה והסנקציות על סרבני גט, ובכלל זה גם עונשי מאסר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ