דיוויד קמרון מתפטר בעקבות תוצאות המשאל: "בריטניה צריכה הנהגה חדשה"‎

ראש ממשלת בריטניה הודיע כי בעוד שלושה חודשים יעזוב את תפקידו ועד אז המגעים להיפרדות מהאיחוד האירופי יושהו. "אני לא צריך להיות הקפטן שמוביל את המדינה ליעד הבא שלה"

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קמרון ורעייתו סמנתה, הבוקר
גרדיאן

ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הודיע היום (שישי) על התפטרותו בעקבות תוצאות משאל העם שנערכו אתמול, ולפיהן תעזוב הממלכה המאוחדת את האיחוד האירופי. קמרון הבהיר כי יעזוב את תפקידו באוקטובר, בעוד שלושה חודשים, ועד אז המגעים להגעת הסכם על צעדי ההיפרדות יידחו.

"הייתי ברור לחלוטין לגבי האמונה שלי שבריטניה תהיה חזקה יותר, בטוחה יותר וטובה יותר בתוך האיחוד האירופי. המשאל היה על זה בלבד, לא על עתידו של אף פוליטיקאי, גם לא העתיד הפוליטי שלי. אבל העם הבריטי בחר החלטה ברורה לנקוט דרך אחרת ולכן אני סבור שהמדינה צריכה הנהגה חדשה שתלך בדרך הזאת", אמר קמרון לכתבים מחוץ למעונו בדאונינג 10.

קמרון מודיע על התפטרותו

"אעשה כל מה שאפשר כראש ממשלה לייצב את המדינה בשבועות ובחודשים הקרובים", הוסיף קמרון, "אבל אני לא חושב שזה יהיה נכון עבורי לנסות להיות הקפטן שמנווט את המדינה שלנו ליעד הבא שלה". לדבריו, זוהי לא החלטה שהוא מקבל בקלות, אולם הוא סבור שהצורך ביציבות הוא אינטרס לאומי ועל כך צריך הנהגה חדשה במדינה.

"אין צורך לבנות עכשיו לו"ז מדויק לתקופה הקרובה, אך לדעתי צריך למנות לנו ראש ממשלה חדש עד פתיחת ועידת המפלגה השמרנית שתיערך באוקטובר, בעוד שלושה חודשים", הוסיף קמרון. הודעתו של קמרון הפתיעה רבים משום שעם הכרזתו על קיום משאל עם הבהיר ראש הממשלה כי לא יתפטר מתפקידו, לא משנה מה תהיה התוצאה. מוקדם יותר הבוקר עוד הספיק שר החוץ של בריטניה להתייחס לתוצאות ואמר כי ראש הממשלה לא יעזוב את תפקידו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ