"הארץ"

אלפי אזרחים הפגינו היום (שבת) בלונדון נגד תוצאות משאל העם על יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. בי־בי־סי דיווח כי "העצרת למען אירופה" אורגנה ברשתות החברתיות והמשתתפים בה נשאו שלטים בהם נכתב Bremain (בריטניה נשארת) ו–We Love EU (אנחנו אוהבים את האיחוד האירופי). יותר מ–46.5 מיליון אזרחים השתתפו במשאל העם שנערך ב–23 ביוני, ואשר תוצאותיו היו 51.9% בעד יציאה מהאיחוד לעומת 48.1% בעד הישארות.

המפגינים נאספו בפארק ליין וצעדו בקרבת הייד פארק לעבר כיכר הפרלמנט. הפגנה דומה נערכה גם בעיר יורק. מארגן ההפגנה בלונדון, קירן מקדרמוט, אמר כי המפגינים "מקווים למנוע מהממשלה להפעיל את סעיף 50, שבעקבותיו יחל הליך היציאה הרשמי של בריטניה מהאיחוד האירופי". בסוף התהלוכה לווסטמינסטר, שנמשכה כשלושה קילומטרים, נאספו המפגינים לפני הפרלמנט. חבר מפלגת הלייבור דיוויד לאמי, הפרשן הפוליטי אוון ג'ונס, והמוזיקאי בוב גלדוף, נאמו בפניהם.

מפגינים בלונדון נגד עזיבת האיחוד האירופי, היוםצילום: NEIL HALL/רויטרס
המוזיקאי בוב גלדוף בהפגנה, היוםצילום: NEIL HALL/רויטרס

גלדוף קרא לפעילים למען הישארות באיחוד לצאת לרחובות, לדבר עם שכניהם ולפעול למניעת הפעלת סעיף 50. "אנחנו צריכים להתארגן, לארגן את אלה שמסביבנו ולעשות כל דבר שביכולתנו לעשות כדי למנוע את חורבנה הכללי של המדינה הזאת", אמר. אחד הצועדים היה טום נורת', תושב נורפוק, שבא להפגין עם משפחתו: "אני כאן כי אני מרגיש שהמדינה רומתה להצביע בעד משהו שיהפוך לאסון. אני חושש במיוחד מההשפעה שתהיה לכך על המחקר המדעי". בנו של נורת', אייס, הוסיף: "עשיתי את הדוקטורט שלי באחת ממדינות האיחוד האירופי הודות לחברוּת באיחוד האירופי, ויש לי רגשות עזים בנושא הזה".

מפגין אחר, מארק תומאס, ציין כי הקמפיין שקדם למשאל העם בבריטניה "היה עמוס במידע שגוי". לוארה הוניקברג, תושבת לונדון בת 33, הוסיפה כי היא חוששת שההחלטה על ברקזיט תוביל לעלייה בפשעי השנאה בבריטניה. "אני יהודיה ואני סבורה כי עליית הלאומנות ופשעי השנאה באירופה מדאיגה מאוד. הקמפיין למען עזיבת האיחוד היה מבוסס על שקרים", אמרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ