רשויות הולנד חוקרות איומים על חייה של עורכת דין פרו-פלסטינית בהאג

נאדה קיסוונסון, שהעבירה חומרים על פעילות ישראל במבצע צוק איתן לבית הדין הפלילי הבינלאומי, טוענת כי ישראל עומדת מאחורי האיומים. משרד החוץ בירושלים מכחיש

רויטרס ואי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12
רויטרס ואי-פי

רשויות החוק בהולנד פתחו בחקירה בעקבות איומים שהתקבלו על חייה של עורכת דין פרו -פלסטינית. האשה, נאדה קיסוונסון, טוענת כי האיומים נועדו לגרום לה להפסיק לשתף פעולה עם חקירות בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג נגד ישראל. קיסוונסון, אזרחית ירדן ושבדיה העובדת בארגון "אל חאק", אמרה כי האיומים נגדה נמשכים זה חודשים. הרשויות גם הצמידו לקיסוונסון אבטחה.

לדברי קיסוונסון, היא מקבלת איומים בין היתר במיילים, דרך הטלפון, ובאמצעות קרובי משפחתה. באחת הפעמים אף הגיע לביתה זר פרחים אליו צורפה הודעת איום. ההודעות מגיעות בהולנדית, באנגלית ובערבית קלוקלת. הרשויות בהאג מסרו כי הן מייחסות לאיומים חשיבות רבה וכי במסגרת החקירה ביקשה הולנד סיוע בינלאומי.

בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג ב-2014
בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג ב-2014צילום: אי־פי

עורכת הדין טוענת כי ישראל עומדת מאחורי האיומים וזאת כנקמה על פועלה בחקירת בית הדין הבינלאומי על מבצע צוק איתן: "ברור שאני מאוימת בגלל עבודתי באירופה ובעיקר בבית הדין", אמרה קיסוונסון. דובר משרד החוץ עמנואל נחשון דחה את הטענה ואמר: "אנו לא מגיבים להאשמות מגוחכות אלה".

מקור האיומים עדיין לא ידוע. ארגון אמנסטי דיווח כי חשבון מייל של אחד מעובדיו בהאג נפרץ, וממנו נשלח איום לקיסוונסון – דבר שאילץ את הארגון לסגור זמנית את משרדיו בעיר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ