התאגיד הגרמני שמכר לישראל צוללות: "סודות חברה נגנבו בהתקפת סייבר"

חברת תיסנקרופ הודיעה היום כי בפברואר גנבו האקרים מידע מחטיבת הנדסת המפעלים, אך לא נפרצו המערכות הקשורות לצוללות. התאגיד עלה לכותרות בישראל בעקבות פרשת הצוללות

גילי כהן
עודד ירון
רויטרס
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דגלי הלוגו של תאגיד תיסנקרופ בגרמניה, באפריל
דגלי הלוגו של תאגיד תיסנקרופ בגרמניה, באפרילצילום: WOLFGANG RATTAY/רויטרס
גילי כהן
עודד ירון
רויטרס

סודות עסקיים של תאגיד "תיסנקרופ" (ThyssenKrupp), המייצר את הצוללות שישראל רוכשת מגרמניה, נגנבו בתקיפת סייבר מוקדם יותר השנה, כך הודיעה היום (חמישי) החברה. "תיסנקרופ היתה המטרה למתקפת סייבר גדולה", מסרה החברה. 

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, התקפות הסייבר, שהתגלו באפריל השנה, אירעו ככל הנראה בפברואר, והתוקפים גנבו מידע מחטיבת הנדסת המפעלים ומתחומים נוספים, שלדברי התאגיד עדיין לא ידועים. לדברי החברה, לא התגלו עדויות לפריצה לחטיבת המערכות הימיות, שאחראית על בניית הצוללות וספינות הצי שלה. החברה מסרה כי התוקפים פועלים מדרום-מזרח אסיה, אך לא הוסיפה מאיזו מדינה. כמו כן, היא לא ציינה איזה מסמכים נגנבו. 

הפריצה התגלתה בידי צוות הסייבר הפנימי של תיסנקרופ, ודווחה בשלב מוקדם להנהלת החברה, שהעבירה את המידע לרשויות המדינתיות והפדרליות. בתגובה לפניית "הארץ", מסר התאגיד כי פגיעת הסייבר בחברה אינה קשורה או פגעה ביחידת ייצור הכלים הימיים בחברה או במי מהפרויקטים הישראליים אותן בונה תיסנקרופ.

התאגיד ידוע בעיקר כיצרן פלדה גדול, אבל גם עוסק בתחומים רבים נוספים, ממעליות ועד בניית אוניות. התאגיד עלה לכותרות בישראל בעקבות פרשת הצוללות, אליה נקשר שמו של עו"ד דוד שמרון, פרקליטו האישי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. בערוץ 10 פורסם בחודש שעבר כי שמרון הוא גם פרקליטו של מיקי גנור, נציג התאגיד הגרמני. 

תיסנקרופ היא רק אחת בשרשרת ארוכה מאוד של חברות שנפגעו מקמפיינים של ריגול סייבר. בדו"ח שפורסם בארה"ב לפני כמה שנים התברר כי האקרים הצליחו לגנוב מידע סודי כמעט על כל מערכות הנשק המתקדמות שפיתחה המדינה בעשורים האחרונים - ממטוס האף-35 ועד לתותח האלקטרו מגנטי שמפתח הצי.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ