כצעד מונע, משטרת גרמניה עיכבה מאות צפון אפריקאים בערב השנה החדשה

שנה לאחר שמאות נשים הותקפו מינית בסילבסטר, משטרת קלן עיכבה מאות גברים בתחנת הרכבת בעיר כדי לתשאלם. התקיפות אשתקד עוררו ביקורת חריפה על המשטרה והקאנצלרית מרקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שוטרים מעכבים מאות גברים צפון אפריקאים בתחנת הרכבת בקלן, אתמול
שוטרים מעכבים מאות גברים צפון אפריקאים בתחנת הרכבת בקלן, אתמולצילום: Henning Kaiser/אי־פי

משטרת קלן עיכבה אמש (שבת) מאות בני אדם מצפון אפריקה בתחנת הרכבת המרכזית בעיר המערב גרמנית – צעד שנועד למנוע תקיפות נגד נשים, בדומה לאלו שהתרחשו במקום בחגיגות הסילבסטר אשתקד.

"מאות צ.אפרי נבדקו בתחנת הרכבת המרכזית", צייצה היום משטרת קלן בטוויטר, בנוסח שהתייחס לצפון אפריקאים בשפת רחוב. לציוץ נלווה תצלום של קבוצה גדולה גברים ממתינים מאחורי מחסומי ברזל. על פי הודעות המשטרה, הגברים עוכבו כדי שיהיה ניתן לתשאלם ולבדוק את זהותם. במקביל לפרסום הציוץ, כמה מתושבי העיר התלוננו בטוויטר כי נראה כי המשטרה מעכבת אנשים על סמך המראה החיצוני שלהם. עד שעות הבוקר היום הגיע לידי המשטרה המקומית מידע על שתי נשים שהותקפו מינית בערב השנה החדשה. גבר אחד נעצר בחשד לקשר לתקיפה.

בסך הכל הציבו הרשויות יותר מ–1,500 שוטרים בקלן לקראת ערב השנה החדשה, זאת על רקע ביקורת כי המשטרה לא מנעה מאות מקרי שוד ותקיפות מיניות שהתרחשו בעיר אשתקד. בשנה שעברה, לאחר שהמשטרה הודיעה כי רוב החשודים בתקיפות הם גברים צפון אפריקאים ובעלי חזות ערבית, התעוררה בגרמניה ביקורת רבה החלטת הקאנצלרית אנגלה מרקל להתיר ליותר ממיליון פליטים להיכנס למדינה בשנים 2015 ו–2016.

מאות התקיפות המיניות שהתרחשו אשתקד עוררו סערה שגלשה מעבר לגבולות גרמניה. במדינות רבות באירופה, המתמודדת עם גלי הגירה של פליטים מצפון אפריקה והמזרח התיכון, טענו מבקרים כי יש להדק את הביקורת על הגבולות. על רקע אותה סערה, השר לביטחון ומשפטים של הולנד אמר לפני כשבועיים כי ניתן לעצור מראש מהגרים ומבקשי מקלט "שעלולים לעורר בעיות" בחגיגות השנה החדשה במדינה. השר קלאס דייקהוף ציין אז כי הוא אינו מתכוון להוציא צו בנושא, אך כי הוא ממליץ להשתמש במעצר בית מונע נגד פליטים לקראת החגיגות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ