נשיא צרפת לשעבר סרקוזי יעמוד לדין בגין אי סדרים במימון מסע בחירות

במרכז התיק עומד החשד שצוות הקמפיין שלו ב-2012 הוציא סכום גבוה בהרבה מהמותר, והשתמש בחשבוניות כוזבות כדי להסתיר זאת. סרקוזי יערער על ההכרעה לקיים את המשפט

רויטרס וגרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס וגרדיאן

נשיא צרפת לשעבר, ניקולא סרקוזי, יעמוד לדין בגין אי סדרים במימון מסע הבחירות שלו ב–2012. אם יורשע, ייגזר על סרקוזי עונש מאסר של עד שנה. פרקליטו של סרקוזי תיאר את ההחלטה כאווילית ואמר שיגיש ערעור נגדה.

אחד משני השופטים המטפלים בתיק הורה על קיום המשפט. סרקוזי, בן 62 שכיהן כנשיא חמש שנים מ–2007, מואשם כי הוציא במסע הבחירות סכום גדול בהרבה מהמותר. במרכז התיק, החשד שהמפלגה הרפובליקאית זייפה חשבוניות כדי להעלים את הוצאותיה הגדולות במהלך הקמפיין. הסכום המרבי להוצאות מסע בחירות בצרפת עומד על 22.5 מיליון אירו, והחוקרים חושדים שצוות הקמפיין של סרקוזי הוציא 23 מיליון אירו יותר מזה. עוד 13 בני אדם יועמדו לדין באותו עניין.

סרקוזי, בנובמבר

עורך הדין של סרקוזי, תיירי ארזוג, התייחס לכך שרק שופט אחד חתם על ההוראה לקיים את המשפט ומסר: "אי הסכמה ברורה בין שני השופטים שאחראים לתיק הוא אירוע נדיר כל כך שראוי להדגישו, שכן הוא מצביע על האיוולת שבהחלטה".

ההוראה לקיים את משפטו התקבלה בתקופה שהפוליטיקאים בצרפת נבחנים על התנהלותם הכלכלית והפוליטית לקראת הבחירות שהסיבוב הראשון שלהם יערך באפריל השנה. סרקוזי הובס בנובמבר בפריימריז לראשות מפלגת הרפובליקאים (UMP) והודיע על פרישה מהפוליטיקה.

קודמו השמרני של סרקוזי, ז'אק שיראק, הורשע ב–2011, לאחר פרישתו, בגין שימוש לרעה בכספי ציבור. הוא השתמש בכספים אלו למימון משרות דמה לבעלי בריתו הפוליטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ