לה פן: יהודי צרפת יצטרכו לוותר על אזרחות ישראלית

בראיון אמרה לה פן כי אם תיבחר לנשיאה לא תאפשר לאזרחי צרפת להחזיק באזרחות נוספת, אלא אם היא של מדינה אירופית. כשנשאלה לגבי אזרחות ישראלית־צרפתית הבהירה כי זו לא תתאפשר עוד

רוני בר
רוני בר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לה פן בראיון, אמש
לה פן בראיון, אמשצילום: THOMAS SAMSON/אי־אף־פי

מנהיגת מפלגת החזית הלאומית (FN) המועמדת לנשיאות צרפת, מארין לה פן, אמרה בראיון לערוץ פרנס 2 אמש (חמישי) כי אם תיבחר לא תאפשר לאזרחי צרפת להחזיק באזרחות נוספת, אלא אם היא של מדינה אירופית. לה פן הבהירה כי רוסיה נחשבת לחלק מ״אירופה של האומות״, כלשונה, ולכן תתאפשר אזרחות כפולה צרפתית-רוסית.

לאור העובדה שבצרפת ישנה קהילה יהודית גדולה, נשאלה לה פן על מקומה של ישראל בצעד המתוכנן וענתה כי "ישראל היא לא מדינה של האיחוד האירופי, ולא רואה בעצמה כזו". לכן, לדבריה, אין סיבה לאפשר אזרחות כפולה ישראלית-צרפתית. 

משמעות המהלך הוא שכל בעלי שני הדרכונים ייאלצו לבחור על איזה מהם הם שומרים. אם יבחרו באזרחות הישראלית, ייתכן שיהודי צרפת יתקשו להישאר כזרים בארצם מפני שמצעה הפוליטי של לה פן כולל כמה צעדים נגד זרים, ובראשם הטלת מס על מעבידים שבוחרים להעסיק אזרחים זרים. 

האיסור על אזרחות כפולה יחול גם על אזרחי ארה"ב ואזרחי מדינות צפון אפריקה.

בנוסף, מתכננת לה פן להגביל את גישתם של זרים לשירותי הבריאות הציבוריים ולהקטין משמעותית את ההגירה החוקית לצרפת. בכוונתה להגביל את מספר האשרות המונפקות לזרים לעשרת אלפים בלבד בשנה, לעומת 140 אלף המונפקות כיום. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ