חקלאי שסייע לפליטים בצרפת קיבל עונש קל

החקלאי הבריח לצרפת מהגרים מאיטליה, והעניק להם מחסה. הוא זוכה מאישומים חמורים יותר, ואמר כי "פעילות רשויות המדינה בצרפת ובאיטליה לוקה בחסר, לכן אני נוקט פעולה"

בנואה מורן, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארו לאחר שקיבל את גזר דינו, שלשום
בנואה מורן, ניו יורק טיימס

חקלאי צרפתי שהבריח בניגוד לחוק מהגרים אפריקאים שהיו בסכנה קיבל שלשום (שבת) עונש קל מאוד מבית המשפט. בית משפט בניס הטיל על החקלאי, סדריק ארו, קנס של 3,000 אירו על תנאי, ואם הוא לא יפר את החוק בחמש השנים הבאות הוא לא ישלם את הקנס. העונש הקל מעיד על הרגישות הפוליטית הגדולה שליוותה את המשפט נגד ארו. רוב הציבור תמך בו, ונראה שהשופטים הכירו בכך כשהם פטרו אותו באזהרה בלבד.

ארו זוכה מאישומים חמורים יותר בגין סיוע למהגרים לא חוקיים להישאר בצרפת ומתן מחסה לא חוקי ל–50 אריתריאים באתר נופש נטוש. כמו כן, הוא בירך על הפסיקה, ובראיון לתחנת רדיו אמר כי הוא מעניק מחסה בביתו לחמישה מהגרים קטינים מסודאן ומאריתריאה. לדבריו, "פעילות רשויות המדינה בצרפת ובאיטליה לוקה בחסר, לכן אני נוקט פעולה".

חוק מ–2012 מתיר לאזרחים לסייע למהגרים מסיבות הומניטאריות. לפני כן הרשעה בסיוע כזה היתה יכולה להוביל לעונש של עד חמש שנות מאסר ולקנס של עד 30 אלף אירו.

התובע במשפט, ז'אן־מישל פרטר, טען כי המעשים של ארו חרגו מעבר למה שמוגדר בחוק כ"סיוע", שכן הוא לא הסתפק במתן מחסה למהגרים, אלא עזר למהגרים להיכנס למדינה באופן לא חוקי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ