מנהיג הימין הקיצוני בהולנד: "המהגרים המרוקאים הם חלאות"

בעצרת פוליטית אמר חירט וילדרס, שהורשע בדצמבר בהסתה ובקריאות נגד מהגרים ממרוקו, כי "ישנם הרבה מרוקאים שהופכים את הרחובות שלנו ללא בטוחים"

ראסל גולדמן, ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
וילדרס (במרכז) בפייקנישי, אתמול
ראסל גולדמן, ניו יורק טיימס

אחרי שהבטיח "להפוך את הולנד לשלנו שוב", תיאר אתמול (שבת) מנהיג הימין הקיצוני במדינה, חירט וילדרס, את המהגרים המרוקאים בארצו כ"חלאות" שמסכנים את אזרחי המדינה. "לא כולם חלאות", אמר וילדרס בעצרת פוליטית, "אבל ישנם הרבה מרוקאים חלאות בהולנד שהופכים את הרחובות שלנו ללא בטוחים".

בעצרת בעיר פייקנישי שבפרברי רוטרדאם, בה רוב האוכלוסייה הינה ממעמד הפועלים, הוסיף מנהיג מפלגת החירות, שמזנקת בסקרים לקראת הבחירות שייערכו בחודש הבא במדינה, כי "אם אתם רוצים להחזיר לידיכם את המדינה, אם אתם רוצים להחזיר את הולנד להולנדים, את הבית שלכם, אתם יכולים להצביע רק למפלגה אחת".

וילדרס, שהורשע בדצמבר בהסתה אחרי שקרא קריאות נגד מרוקאים בעצרת פוליטית ב-2014, נשבע לשים קץ להגירה המוסלמית להולנד, לסגור מסגדים ברחבי המדינה ולהוציא את הולנד מהאיחוד האירופי, אם ייבחר לראשות הממשלה בבחירות ב-15 במארס. כיום מחזיקה מפלגתו ב-12 מתוך 150 מושבים בבית התחתון בפרלמנט, ולפי הסקרים נראה שהיא מכפילה את כוחה.

עם זאת, לפי הסקרים האחרונים ראש הממשלה השמרן מארק רוטה מצליח לצמצם את הפער ואת ההובלה של וילדרס. זאת, אחרי שבעצמו שבר ימינה והתבטא נגד ההגירה. גם אם מפלגת הימין הקיצוני תגיע ראשונה בבחירות הקרבות, ישנו ספק רב שווילדרס יצליח להקים ממשלה עם המפלגות האחרות, שרובן הודיעו כי הן מתחייבות לא להיכנס לקואליציה עמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ