בממשלת דנמרק הזמינו עוגה לחגיגת ההגבלות על מבקשי מקלט

שרת האינטגרציה העלתה פוסט חגיגי המברך על העברת 50 חוקים נגד הגירה. ביקורת ברשת: נשלח את תמונת העוגה לסוריה, לאלה שנצורים הרחק משכבותיה

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

שרת האינטגרציה של דנמרק אינגר סטויברג חגגה השבוע את העברת החוק ה-50 נגד הגירה - באכילת עוגה. בפוסט חגיגי שהעלתה שלשום (שלישי) לפייסבוק כתבה סטויברג: "היום ההגבלה ה-50 על הגירה עברה, חייבים לחגוג!". על העוגה צוייר המספר 50, ודגל דנמרק. בין ההגבלות שהיא חגגה, חוק שהעבירה לפיו מבקשי מקלט המגיעים למדינה חייבים להעביר חפצים יקרי יערך כמו תכשיטים וזהב כדי לממן את שהותם.

הפוסט עורר תגובות זועמות ברשתות החברתיות. פרשנים אמרו שהחלטתה להעלות את התמונה משקפת שהתגובה לגל ההגירה לאירופה היתה חריפה כל כך - שכעת הפיכת חיי הפליטים לקשים יותר זוכה לכבוד.

"רבים בדנמרק עשויים להסכים עם מדיניות ההגירה שלה. אבל הזמנת עוגה לחגיגות היא צעד אחד רחוק מדי", אמר ג'ייקוב נילסן עורך האתר פוליטיקן. ד"ר היפה עוואד, רופאה דנית שמתנדבת בסוריה כתבה בתגובה שהיא מתכננת לשלוח את התמונה "לרופאים הסורים המעטים שעדיין נאבקים להציל חיי אדם תחת פצצות הכלורין בסוריה". לדבריה, אלה אנשים "שלא יכולים לברוח, ולכודים הרחק משכבות העוגה".

קריקטוריסט מדנמרק פרסם איור שבו נראית פליטה קטועת ידיים לצד העוגה. האיור נושא את הכיתוב "אין ידיים – אין עוגה".

אולם, אחרים בירכו את סטויברג על נחישותה. "כל הכבוד אינגר",  כתב מורה בית ספר יסודי, "למרות הדעה הרווחת, ברור שזה משהו שיש לחגוג. מעטים האנשים האמיצים מספיק כדי לעשות את שאת עושה".

כמו במדינות אחרות באירופה, דנמרק נתונה במאבק על זהותה הלאומית, מאבק שהוזן לא מעט בידי הימין הקיצוני. מפלגת העם הדנית, בין היתר, מזהירה משינוי אורח החיים במדינה בגלל מהגרים מסולמים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ