רויטרס ואי-פי

התביעה בגרמניה הודיעה היום (שישי) כי נעצר חשוד באחריות להתקפה על אוטובוס של קבוצת הכדורגל בורוסיה דורטומנד שעשה דרכו למשחק רבע הגמר בליגת האלופות לפני עשרה ימים. על פי ההודעה, החשוד הוא אזרח רוסי-גרמני בן 28.

שחקן בקבוצת הכדורגל בורוסיה דורטומנד ושוטר נפצעו משלושת הפיצוצים באוטובוס של קבוצת הכדורגל, שעשה דרכו לאצטדיון בעיר דורטומנד. חוקרים מצאו סמוך לזירת הפיצוץ פתקים שבהם קיבלו קיצונים איסלאמים אחריות להתקפה, אך האמינות שלהם הוטלה במהירות בספק. כמו כן נבדק חשד למעורבות פעילי ימין וגם שמאל קיצוני בפיצוצים.

על פי הודעת התביעה הפדרלית, שמו של החשוד הוא סרגיי וו, והוא נעצר באזור העיר טובינגן בדרום המדינה. עוד הודיעה התביעה כי על פי החשד, התוקף פעם ממניעים כלכליים וכי הוא שיער כי ערך המניה של קבוצת הכדורגל ירד לאחר ההתקפה. עוד נמסר מהתביעה כי הגבר חשוד בניסיון רצח, גרימת חבלה חמורה ואחריות לפיצוץ.

מארק ברטרה, שחקנה הספרדי בן ה־26 של דורטמונד, נפגע בזרועו ונלקח לבית חולים. השוער השווייצרי רומן בירקי אמר לעיתון בארצו: "ישבתי בספסל האחורי ליד מארק ברטרה, שנפגע מרסיסים של החלון האחורי, שהתנפץ. האוטובוס פנה לכביש המהיר, כשהתרחש בום גדול – פיצוץ אמיתי". בעקבות ההתקפה נדחה המשחק בין הקבוצות בורוסיה דורטמונד למונאקו ביממה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ