ראש עיר בצרפת נקנס ב-2,000 אירו בגין הסתה נגד ילדים מוסלמים

רוברט מנארד, ראש העיר בזייה שבדרום צרפת, הוא פוליטקאי עצמאי שנתמך בידי מפלגת הימין הקיצוני של לה פן. לדבריו, יש יותר מדי ילדים מוסלמים בבתי הספר בעירו ו"יש גבול לסובלנות"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הארץ"

ראש עיר ימני-קיצוני בצרפת נקנס ב-2,000 אירו בגין הסתה לשנאה אחרי שהכריז כי יש יותר מדי ילדים מוסלמים בבתי הספר המקומיים בעירו. רוברט מנארד, ראש העיר בזייה שבדרום צרפת, הוא בעל ברית של מפלגת הימין הקיצוני החזית הלאומית, שבראשה עומדת מארין לה פן. 

רשת BBC דיווחה כי תחילת הפרשה ב-1 בספטמבר השנה, היום הראשון ללימודים. בציוץ בטוויטר כתב מנארד כי במהלך היום הוא היה עד ל"חלופה הגדולה", ביטוי המשמש בצרפת לתיאור כיליונה של האוכלוסייה הנוצרית-הלבנה בצרפת והחלפתה במהגרים.

מנארד במהלך ישיבת מועצת העיר, באוקטוברצילום: SYLVAIN THOMAS/אי־אף־פי

ב-5 בספטמבר אמר מנארד לערוץ טלוויזיה צרפתי כי "באחת הכיתות בבית ספר במרכז עירי, 91% מהילדים הם מוסלמים. כמובן שזו בעיה. יש גבול לסבלנות". הוא הגן על התבטאויותיו בטוויטר והוסיף: "רק תיארתי את המצב בעיר שלי, זאת עובדה, זה מה שראיתי".

נוסף לקנס הכספי, פסק בית משפט בפריז כי על מנארד לשלם אלף אירו הוצאות משפטיות לארגונים נגד גזענות במדינה שהביאו את המקרה לבית המשפט. הקנס שהוטל על ראש העיר היה גבוה מהעונש שדרש התובע הציבורי – 1,800 אירו – שאמר כי מנארד הצביע על ילדים ותיאר אותם כעול ומעמסה על הקהילה הלאומית. מנארד הבהיר כי הוא יערער על גזר הדין.

מנארד, מתנגד קולני נגד ההגירה, הוא פוליטיקאי עצמאי שנתמך בידי החזית הלאומית, מפלגתה של מנהיגת הימין הקיצוני בצרפת, מארין לה פן. לה פן עלתה השבוע לסיבוב השני בבחירות לנשיאות אחרי שהגיעה למקום השני בסיבוב הראשון שנערך ביום ראשון. בסיבוב השני, שייערך ב-7 במאי, תתמודד לה פן מול מועמד המרכז עמנואל לה פן שהגיע השבוע למקום הראשון ומוביל עליה בפער ניכר בסקרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ