מטען הושלך לעבר שגרירות ארה"ב בקייב; המשטרה: זה מעשה טרור

לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מפיצוץ המטען שהושלך על ידי אלמוני מעבר לגדר השגרירות במרכז קייב. המניע למעשה טרם ברור, אולם אוקראינה נחשבת לבעלת בריתה של ארה"ב נגד רוסיה

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס ו"הארץ"

מטען חבלה הושלך הלילה (חמישי) לעבר שגרירות ארה"ב בבירת אוקראינה קייב. המשטרה המקומית הבהירה כי איש לא נפגע מהפיצוץ ולא נגרם נזק. עוד נמסר כי בתקרית, שהוגדרה על ידי המשטרה כמעשה טרור, זרק התוקף האלמוני את המטען דרך גדר השגרירות.

דוברת המשטרה, אוקסנה בלישיק, מסרה כי "החוקרים מצאו כי אדם אלמוני זרק חפץ חשוד לשטח השגרירות האמריקאית הנמצאת במרכז העיר". היא הבהירה כי החוקרים ממשיכים לבדוק את הזירה בשטח. הפוסט שפרסמה משטרת קייב בפייסבוק: "פיצוץ בשגרירות ארה"ב בקייב מוגדרת כמעשה טרור. איש לא נפגע":

המניע מאחורי השלכת המטען לא ברור עדיין. אוקראינה הינה בעלת בריתה של ארה"ב שמסייעת לקייב מול רוסיה והמורדים הפרו-רוסים במזרח המדינה. בין רוסיה לבין ארה"ב שוררת מתיחות שנים ארוכות, אך היא הוחרפה נוכח הסנקציות שהטילה ארה"ב על מוסקבה בעקבות סיפוח חצי האי קרים וההתערבות במשבר במזרח אוקראינה. כמו כן רוסיה חשודה שהתערבה בבחירות בארה"ב כדי לסייע לנשיא דונלד טראמפ להיבחר.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ