משטרת לונדון: לפחות 79 בני אדם נהרגו או נעדרים בשריפה במגדל

מפקד המשטרה הוסיף כי חמישה בני אדם שהוגדרו נעדרים והיה חשש לחייהם נמצאו בריאים ושלמים. ראשת הממשלה מיי: ועדת החקירה לבדיקת נסיבות השריפה תגובש בקרוב

רויטרס ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשי כוחות הצלה בוחנים את הריסות מגדל גרנפל, אתמול
אנשי כוחות הצלה בוחנים את הריסות מגדל גרנפל, אתמולצילום: NEIL HALL/רויטרס

ראש משטרת לונדון סטיוארט קונדי הודיע היום (שני) כי עלה ל-79 מספר ההרוגים והנעדרים שככל הנראה נהרגו בשריפה שפרצה בשבוע שעבר במגדל גרנפל במערב העיר. לדבריו, המספר עוד צפוי לעלות, אולם באופן מתון יותר מאשר עד כה. עוד הוסיף כי חמישה בני אדם שהוגדרו נעדרים והיה חשש לחייהם נמצאו בריאים ושלמים.

חקירת נסיבות השריפה מתמקדת כעת בחיפוי החיצוני של מגדל גרנפל, שהותקן במסגרת שיפוץ גדול שהסתיים בתחילת השנה שעברה. לפי בכירים בממשלת בריטניה, החיפויים שהותקנו בדפנות החיצוניים של המגדל היו ככל הנראה עשויים מחומרים שנאסרו לשימוש בבריטניה, וייתכן שהאיצו את התפשטות האש במעלה הבניין. בגרדיאן דווח ביום שישי כי החומר שנבחר לחיפוי היה זול בשני פאונד למטר רבוע מחומר אחר שהוצע לקבלן המבצע, ואשר מוגדר עמיד לאש.

ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי, שספגה ביקורת רבה על טיפולה באירוע, התייחסה אליו היום (שני) בישיבת ממשלה מיוחדת שכונסה בגלל פיגוע הדריסה סמוך למסגד הלילה בלונדון. מיי אמרה בפגישה כי תנאי ועדת החקירה שתוקם לבדיקת השריפה מנוסחים בימים אלה.

לדברי מיי, הממשלה הורתה לכל הרשויות המקומיות בבריטניה לדווח על ליקויי בטיחות אש אפשריות בשטחיהן. עם זאת, היא הביעה התנגדות להצעה להחרים רכוש פרטי כדי לשכן את דיירי המגדל, שנותרו חסרי בית בעקבות השריפה.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ