החשוד בפיגוע נגד מוסלמים בלונדון: דרן אוסבורן, בן 47 מקארדיף

אוסבורן, אב לארבעה, לא היה מוכר למשטרה. על פי הדיווחים הוא צעק בזירה כי הוא רוצה להרוג את כל המוסלמים. כעת הוא עצור על רקע טרור

גרידאן אי-פי ו"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרידאן אי-פי ו"הארץ"

החשוד בביצוע פיגוע הדריסה נגד מוסלמים הלילה (שני) בפינסברי פארק בלונדון שבו מת אדם אחד ונפצעו עוד שמונה זוהה כדרן אוסבורן, בן 47. על פי הדיווח בגרדיאן, אוסבורן הוא אב לארבעה מקארדיף בירת ויילס. על פי הדיווחים הוא צעק בזירה "אני רוצה להרוג את כל המוסלמים". אוסבורן נעצר היום בחשד לרצח, אך לאחר מכן הודיעה המשטרה שהוא מוחזק על רקע טרור. 

המשטרה עורכת כעת פשיטות על אזור מגורים בקארדיף, שנודעו במקביל לפרסום שמו של החשוד. "המשטרה באה והולכת כל היום. אנחנו בהלם", סיפרה פאולינה טיבס בת 48 מקארדיף, "ראיתי אותו לעתים, הוא נראה די נורמלי". שכנים נוספים הביעו פליאה מזהותו. "כשסיפרו לי שזה הוא אמרתי שזה לא יכול להיות", סיפר דייב אשפורד בן 52, "הסתכלתי על התמונה בחדשות וזיהיתי".  

שר הביטחון בן ולאס אמר מוקדם יותר היום כי אוסבורן לא היה מוכר לרשויות. "לא הכרנו אותו בהקשר לקיצוניות או קיצוניות ימנית, הוא ללא ספק ניצל נשק קל להשגה, רכב, כדי לפגוע באנשים", אמר לרשת סקיי ניוז. בדיילי מייל דווח כי הוא שכר את הרכב המסחרי ב-80 אירו ליום ונסע עמו ללונדון. 

עדי ראייה סיפרו כי המתפללים הצליחו לתפוס את אוסבורן, אימאם מהמסגד הגן עליו מפני לינץ וקרא להם לשמור על איפוק: "אל תגעו בו". 

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ