ד-פ-א, רויטרס וגרדיאן

כ-12 אלף מפגינים, בהם כאלף רעולי פנים, השתתפו אמש (שישי) בהפגנה בעיר העתיקה של המבורג תחת הכותרת "ברוכים הבאים לגיהנום". ההפגנה התקיימה לרגל הגעתם של המנהיגים והמשלחות הבינלאומיות לשדה התעופה המקומי, לקראת פתיחת פסגת ג'י-20 בעיר. מהמשטרה נמסר כי 74 שוטרים נפצעו בהפגנות, אם כי רובם באופן קל בלבד. שלושה שוטרים פונו לבתי חולים. כמו כן, מארגני ההפגנות הודיעו כי כמה מפגינים נפצעו באורח קשה, אך לא מסרו פרטים נוספים.

המשטרה המקומית השתמשה בתותחי מים וגז מדמיע כדי לפזר את המפגינים, שחלקם השליכו קרשים ובקבוקים על השוטרים. הרשויות בהמבורג נערכו מבעוד מועד להפגנות האלימות. המפגינים מוחים על הגעתם לעיר של מנהיגים כנשיא ארה"ב דונלד טראמפ, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין ונשיא טורקיה רג'יפ טייפ ארדואן. שר הפנים של גרמניה הודיע שלשום ש-15 אלף שוטרים משתתפים במבצע אבטחת הפסגה.

שוטרים מפזרים מפגינים באמצעות תותחי מים בהמבורג, היוםצילום: ODD ANDERSEN/אי־אף־פי

לקראת הוועידה החרימה המשטרה סכינים, אלות בייסבול ומכלים המכילים על פי החשד חומרים דליקים באזורים שונים בתוך וסביב המבורג. עם זאת, קצין בכיר מסר שלהערכתו, המשטרה מצאה רק חלק קטן מכלי הנשק שהוטמנו לקראת המחאות.

תושבים מקומיים רבים התלוננו שהיד הקשה שנקטה המשטרה נגד מפגינים שהפגינו ללא אלימות העלתה את המתיחות בעיר. ביום שלישי פיזרה המשטרה בתותחי מים קבוצת מפגינים ששתו וחגגו ליד אתר הוועידה. חמישה בני אדם נפצעו וחמישה נעצרו, נמסר מהמשטרה.

ההפגנות בהמבורג, היוםצילום: KAI PFAFFENBACH/רויטרס
מפגינים מנסים לטפס על גדרות בהמבורג, היוםצילום: PAWEL KOPCZYNSKI/רויטרס
רעולי פנים בהמבורג, היוםצילום: FABRIZIO BENSCH/רויטרס
פינוי מפגין שנפגע במהלך העימותים, היוםצילום: KAI PFAFFENBACH/רויטרס
מפגינים בהמבורג, היוםצילום: HANNIBAL HANSCHKE/רויטרס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ